12. prosince 2008 13:41 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zachraňte Ježíška, žádá petice

Vánoce (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoce (Ilustrační foto) | foto: Radek Petrášek, ČTK

PRAHA Petici za záchranu Ježíška a dalších vánočních tradic, kterou začátkem prosince iniciovali čeští studenti, podepsalo už 10 tisíc lidí. Petice je součástí studentského projektu Zachraňte Ježíška, který chce do dětských myslí plných Santa Clause vrátit českého Ježíška.

"Jsem ráda, že někdo s tímto nápadem přišel. U nás v obchodním centru se objevil Santa Claus, děti mu sedají na klín a šeptají přání. A pak něco malým vysvětlujte," stěžuje si jedna z maminek v diskusi na internetových stránkách projektu www.zachrantejeziska.cz.

Od začátku akce na server za záchranu Ježíška zavítalo více než 20 tisíc lidí z 54 zemí světa. "Velice nás těší, že si Češi nepřejí kopie a v tak velké míře brání originalitu a jedinečnost českých Vánoc," komentoval úspěch akce jeden z autorů projektu Tomáš Zdechovský. Lidé na webu mohou diskutovat o českých tradicích i o tom, jak Ježíšek vlastně vypadá.

Akce vyvrcholí 19. prosince ve 13:00 před Úřadem vlády v Praze, kdy se uskuteční demonstrace sněhuláků. Organizátoři zatím netuší, kolik lidí se demonstrace zúčastní. Jejich odhady, že internetovou petici podepíše 3000 lidí, jsou však už překonány. Milovníci tradičních českých Vánoc mohou petici podepisovat až do Štědrého dne.

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz