7. října 2008 15:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zamilovaným radí květinářky i kněží

Milenci - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milenci - ilustrační foto. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

VARŠAVA Žijte bez intrik, konfliktů a nevěr. Těmito slovy se mniši snažili přesvědčit návštěvníky prvního veletrhu věrnosti v Polsku, který se tento týden koná. Zamilovaným na něm radí odborníci z řad kněží, bankovních úředníků, majitelů restaurací, květinářek, sexuologů či organizací, které zajišťují adopce. Akce je odpovědí na nedávný veletrh rozvodů.

Návštěvníci ojedinělého veletrhu v Trzebnicy na jihu Polska se mohou dovědět, jak být po letech manželství pro partnera atraktivní. "Nyní se o
manželství mluví jako o přechodné známosti. Tak tomu bylo na vratislavském veletrhu rozvodů. My chceme ukázat, že svazek dvojice lidí znamená mnohem více," vysvětlil ideu akce kněz Bartolomniej Król.

V Polsku se rok od roku rozpadá stále více manželství. Trend v zemi se
silnou katolickou tradicí se tak přibližuje tomu, který již řadu let panuje
ve většině evropských zemí. V roce 2007 se rozvedlo na 70.000 párů, důvodem krachu každého čtvrtého manželství byla nevěra.

Uvozovky dolníPro muže by mělo být vydávání peněz na ženu po sexu druhou
největší příjemností.Uvozovky horní


Předejít nevěře a zradě je prý možné na společných výletech. "Ale muži by
měli také začít o sebe dbát, aby byli pro své ženy atraktivnější. Poté partnerky nebudou hledat oporu v sexy kolezích," doporučila Ewa Tarnopolska z kosmetické kliniky.

Muži ženám peníze, ženy mužům květiny
Ve vztahu také stále platí, že láska prochází žaludkem, proto je na trzích mnoho kuchařů a kulinářů, kteří nabízejí zaručené recepty i delikatesy nebo afrodiziaka. "Pro muže by mělo být vydávání peněz na ženu po sexu druhou největší příjemností," nastínil Wladyslaw Zawada, číšník z restaurace, kde mají zamilovaní padesátiprocentní slevu.

Ženy a dívky se na trzích například dozvědí, že by měly svému partnerovi čas od času koupit květiny. "Nejvíce se hodí slunečnice či exotické květy, které symbolizují vládu. Tak lze lehce posílit mužské ego," vysvětlila na veletrhu květinářka.

Manželské páry se na akci mohou informovat, jak adoptovat dítě, finanční poradci jim pomohou s rodinnými účty, sexuologové zase s intimními problémy.

Lidovky.cz