Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zarostlá lýtka neprosadí ani celebrity. Jsou prý nepřípustná a odporná

Magazín

  10:04
NEW YORK - Některé způsoby osobní péče mohou být tak nechutné, že je neprosadí ani celebrity. Vezměme chloupky na nohou. Ať je chmýří na lýtkách hvězd sebesvětlejší a sebenepatrnější, kamery je najdou a internet zvěční. Jak se stalo v případě herečky Alicie Silverstoneové, když otevírala obchod v Los Angeles, nebo zpěvačky Céline Dionové na koncertu v Tokiu.
Holení nohou - ilustrační foto.

Holení nohou - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Jak napsal list The New York Times, má-li dáma vyslaná na červený koberec zarostlé nohy nebo podpaždí, může se to považovat za špatně načasovanou přípravu, ovšem od jisté doby to už neplatí. Když v lednu při udělování Zlatých glóbů herečka Mo´Nique pozvedla okraj svých dlouhých šatů, zjevily se hojně zarostlé kotníky.

Když se celebrita zapomene oholit...

Neoholená lýtka jsou nepřípustná
The New York Daily News ji eufemisticky označily za nejpřirozenější z hereček, na serveru TMZ.com se objevily nelichotivé příspěvky jako: "Musím to říct - odporné je slabé slovo". Zemí zaznělo kolektivní fuj a dámy si ujasnily, že neoholená lýtka jsou nepřípustná.

Nejistota zavládla, když vyšlo najevo, že Mo'Nique si nezapomněla lýtka vyholit, ale že si nohy neholí nikdy. Pokusila se o to prý jen jednou, skončilo to v krvi a od té doby ji to nezajímá.

Když se celebrita zapomene oholit...

Nebyla ale letos jediným šokem červených koberců. Zpěvačka Amanda Palmerová byla na udělování glóbů se snoubencem Neilem Gaimanem, z jehož knihy Coraline vznikl animovaný film. Když Palmerová zvedla ruku, odhalila své nevyholené podpaždí. A pak řekla, že spolu s Mo´Nique letos změní poměry v kráse a holení.

Palmerová, která si neholí ani nohy, taky řekla, že ráda mládeži připomene, že existuje volba. Když s ní o vyholování chloupků někdy ženy hovoří, často se prý přiznají, že to zrovna není jejich koníček, ale že nemají sílu čelit konsternovaným pohledům. Mo'Nique přirozený vzhled svých nohou řadí k záležitostem týkajícím se černošek. Danielle Beltonová, která založila internetovou stránku http://blacksnob.com/ o politice a kultuře, říká, že když byla mladá, nedovolili jí její rodiče pocházející z amerického jihu holit si nohy.

Změny v depilačních zvycích
Ještě v roce 1992 říkali, že je to bělošský zvyk. Mo'Nique podle ní teď sklízí kritiku proto, že se po získání cen za film Precious rozšířila základna jejích fanoušků, již kdysi tvořili výhradně černoši.

Když se celebrita zapomene oholit...

Depilační zvyky se mění v čase i prostoru. Na snímku Madonny s rozkročenýma nohama na fotografii Lee Friedlandera z roku 1979 není patrné, že by zpěvačka v nedávné době použila žiletku, avšak nesklidila za to posměch, nýbrž ovace.

Mo'Nique tvrdí, že manželovi se její nohy líbí, Palmerová je toho názoru, že se dámy mají osvobodit od toho, co si myslí ostatní. A těm, kdo si pletou neholení s touhou po originalitě, vzkazuje toto: "Víte, co je opravdu úžasné? Vzbudit se ráno, rozhodnout se, co byste rády udělaly, a udělat to."

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat