Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zase ne kluk! Gott má další dceru

Magazín

  13:15
PRAHA - Osmašedesátiletý zpěvák Karel Gott je počtvrté otcem. Holčička se narodila ve středu vpodvečer a dostala jméno Nelly Sofie Gottová. S manželkou, s níž se oženil letos v lednu v Las Vegas, má legenda české populární hudby už dceru Charlotte Ellu. Z předchozích vztahů má Gott dcery Dominiku a Lucii.

Karel Gott se oženil s Ivanou Macháčkovou v lednu v Las Vegas. Na svatebním snímku s dcerou Charlotte Ellou. foto: Bison & Rose

Gott ani jeho manželka Ivana nevěděli dopředu, zda se jim narodí holčička nebo chlapeček. "Nevěděli jsme to, nechali jsme se na poslední chvíli překvapit," řekl zpěvák. Manželce s dcerou se prý daří dobře. "Děťátko je naprosto v pořádku, je to krásná holčička a těšíme se z ní," popsal své pocity Gott, který při porodu v pražské porodnici v Podolí nebyl.

Uvozovky dolníDěťátko je naprosto v pořádku, je to krásná holčička a těšíme se z níUvozovky horní


Rodiče jméno své dcerky, která podle zastupující agentury Bison & Rose váží 3,160 kilogramu a měří 49 centimetrů, vybírali společně. "Tak nějak spontánně jsme přemýšleli a probrali jsme všechna možná jména a líbila se nám Nelly a Sofie," řekl zpěvák.

Jeho dvouletá dcera Charlotte Ella se na svoji mladší sestřičku přijde podívat dnes odpoledne. Holčička je ale zatím příliš malá na to, aby se ze sourozence radovala. "Zatím se (na svou sestru) netěší, i když jí to říkám," podotknul Gott.

Poslední Gottův potomek se měl původně narodit v polovině června. Ještě toto úterý se Ivana Gottová zúčastnila slavnostního křtu posledního zpěvákova DVD Zůstanu svůj.

Několikanásobný Zlatý a Český slavík se drží na špici pop-music téměř půl století. Vyučil se elektromontérem v ČKD v Praze-Vysočanech. Po amatérských začátcích v kavárnách Alfa a Vltava začal v roce 1959 zpívat s orchestrem Karla Krautgartnera. Rok nato byl přijat na Státní konzervatoř v Praze, kde vystudoval operní zpěv.

Gott má na svém kontě téměř 150 dlouhohrajících zvukových nosičů. Také rád maluje. Při jeho prodejní výstavě v květnu 1999 v Praze byl například obraz Obdiv a závist prodán za 1,4 milionu korun. Ivana Gottová je jeho první manželkou.

Autor: