12. června 2009 16:38 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zažeň blbou náladu z krize, vyhraj můj majetek, láká milionář

Dům, který dostane vítěz soutěže s názvem "Zažeň blbou náladu z finanční krize" | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dům, který dostane vítěz soutěže s názvem "Zažeň blbou náladu z finanční krize" |

LONDÝN Čerstvě rozvedený britský milionář plánuje předat své sídlo, sportovní vůz a loď vítězi soutěže s názvem Zažeň blbou náladu z finanční krize. Vstupní poplatek do soutěže londýnského bankéře Andrewa Paula činí pouhých 20 liber, tedy asi 620 korun.

Soutěžící může vyhrát plně vybavený dům v hodnotě 1,1 milionu liber (34 milionů korun), závodní Aston Martin, motorový člun a dalších 85 tisíc liber na úhradu právních poplatků. Nebo si vítěz může vybrat jeden milion liber v hotovosti, píše britský list The Daily Telegraph.

Osmatřicetiletý Paul, který obchoduje na finančních trzích už 15 let, plánuje odstartovat novou životní etapu. Po rozchodu se svou ženou říká, že chce dát taky někomu jinému příležitost žít svůj vysněný život.

Soutěž vypsaná na internetové stránce www.winanewlife.com vyzývá účastníky, aby umístili počítačově animovaný golfový míček na fotografii Paula, který právě máchá golfovou holí. Kdo míček umístí do odpovídající polohy, nebo jí bude nejblíže, získá první cenu.
Soutěž potrvá do 19. srpna. Výtěžek z ní by měl Paulovi podle jeho slov zajistit finanční základ pro eho nový život. "Ke všemu jsem se opracoval vlastním úsilím," řekl tisku.

"Dosud jsem tvrdě pracoval, ale nyní chci trochu zpomalit. Mám čtyřletého syna a nedávný rozvod mi změnil priority." Podle podmínek soutěže může být prodáno maximálně 200 tisíc vstupenek. To by představovalo hodnotu čtyř milionů liber, tedy asi 125 milionů korun. Když se prodá méně než 150 tisíc stupenek, vyhrazuje si Paul právo ponechat si dům, auto i loď, a nabízí místo toho vítězi hotovost v hodnotě mezi deseti tisíci a milionem liber.

Lidovky.cz, ČTK

Záchvaty smíchu na koze: Hlášky, kterými nás zaskočil gynekolog
Záchvaty smíchu na koze: Hlášky, kterými nás zaskočil gynekolog

Odcházely jste z ordinace někdy rudé studem nebo smíchy? Pak jste tutově šly z gyndy! Možná že kvůli svému neotřelému povolání získali specifický humor a nadhled... možná jsme jen přecitlivělé, protože vtipné hlášky se na „koze“ vydýchávají hůř než třeba u ortopeda.

Najdete na Lidovky.cz