Pátek 28. února 2020svátek má Lumír 4 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zemřel jeden z nejbohatších psů na světě

Maltézský pes - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Maltézský pes - ilustrační foto | foto: Shutterstock

NEW YORK Ve Spojených státech uhynul jeden z nejbohatších psů na světě, fenka Trouble. Stalo se tak již loni v prosinci, na veřejnost se ale informace dostala až nyní. Fenka patřila excentrické realitní magnátce Leoně Helmsleyové, která jí odkázala 12 milionů dolarů.

Příčina smrti psa není známa, stejně jako to, proč ji jeho opatrovatel dosud tajil.

Helmsleyová, které se přezdívalo Krutá královna, zemřela v roce 2007 a ve své závěti zcela opominula svou rodinu. Miliardy dolarů, jež za života nashromáždila, věnovala charitativní organizaci chránící psy. Kromě příbuzných tím naštvala i veřejnost a Trouble se stala hromosvodem nenávisti vůči její bývalé majitelce.

Na adresu fenky tak podle deníku The New York Times směřovalo mnoho výhrůžek smrtí či únosem. Když se o něj odmítl starat bratr zesnulé miliardářky, musel se pes přesunout soukromým letadlem na Floridu, kde se jej ujal Carl Lekic, generální manažer hotelu spadajícího do impéria Helmsleyové. Fenka tehdy cestovala pod krycím jménem Bubble.

Na Floridě na psa-milionáře čekala změna jídelníčku. Zatímco Helmsleyová jej krmila krabím masem, smetanovým sýrem a dušenou zeleninou, nový opatrovatel mu podával klasické psí konzervy. Maltézskému psíkovi změna stravy svědčila a trochu přibral. V roce 2008 navíc více odpovídala i jeho majetku.

Jeden z nejbohatších psů na světě  - Trouble

Vnukové Helmsleyové totiž přesvědčili soud, že jejich babička při psaní závěti nebyla zcela při smyslech. Svěřenecký fond Trouble se tak smrskl na dva miliony dolarů. I tak si ale pes, který se nakonec dožil 12 let, užíval blahobytu.

PSÍ VÝDAJE

Lekic za něj ročně utratil kolem 190.000 dolarů. Nejvíce, a to 100.000 dolarů, stála fenčina bezpečnost, péče o zevnějšek 8000 dolarů a potrava 1200 dolarů. Zdravotní péče pak přišla 2500 až 18.000 dolarů - Trouble měla problémy s ledvinami. Samotný Lekic pak dostával za péči o psa 60.000 dolarů ročně. Peníze, které po smrti psa zbyly, nyní půjdou na charitativní účely.

Přes luxusní život, jehož se Trouble dostalo, fenka zřejmě nebyla nejbohatším psem na světě. Tím by měl být německý ovčák Günther IV, jehož majetek podle některých zdrojů činí stovky milionů dolarů. Peníze údajně zdědil po svém otci Güntherovi III, kterému majetek odkázala hraběnka Karlotta Libensteinová. Jak ale podotkl server Daily Beast, jeho příběh je "příliš šokující, než aby byl pravdivý - a možná není".

,
Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

TIP: Jak vybrat umělé mléko? Chtějte takové, které připomíná mateřské
TIP: Jak vybrat umělé mléko? Chtějte takové, které připomíná mateřské

Může se stát, že maminka ze zdravotních důvodů kojit nemůže nebo má mléka málo, případně má dítě problémy se sáním. Trápit se donekonečna tím, že vás maminka kojila do dvou let a vy už po pár měsících nemáte ani kapku, není nic platné.