Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Žena zablokovala tramvaj, poté pokousala strážníka

Magazín

  11:50
PRAHA - Pražského strážníka v noci na dnešek podle městské policie pokousala osmadvacetiletá žena tak, že musel být ošetřen v nemocnici. Žena předtím údajně blokovala ve Vodičkově ulici odjezd noční tramvaje a strážníci se proti ní pokusili zakročit. Žena je podezřelá z trestného činu útoku na veřejného činitele, informoval tiskový odbor městské policie.
Pražská tramvaj - ilustrační foto.

Pražská tramvaj - ilustrační foto. foto: ČTK

"Strážníci v 01:30 procházeli Václavským náměstím a uslyšeli hlasitý ženský křik. Poté, co přišli do Vodičkovy ulice, uviděli, jak se žena drží nárazníku tramvaje noční linky 55 a brání jí v odjezdu," stojí v tiskové zprávě. Žena prý nereagovala na výzvy hlídky, odmítla ukázat doklady a nakonec se pokusila utéct. To se strážníkům nelíbilo.

Jeden z nich se pak pokusil problém vyřešit za použití "donucovacích prostředků". "Při zákroku se mu ale žena zničehonic zakousla do předloktí levé ruky," popsala městská policie.

Muži zákona se s nezvyklým způsobem útoku potýkají častěji. Loni v říjnu se například v Chodově na Sokolovsku zakousl do nohy policisty agresivní opilec. Policisté proti němu zasahovali, když demoloval byt. Druhého policistu kopl muž do břicha.

Problémy s pokousáním ale nemusejí mít jen policisté nebo strážníci. Za útok na revizora skončil v květnu 2006 před soudem Tomáš Labda, který kontrolora během potyčky pokousal. Muž se léčil deset dnů, na rameni mu zůstala po útočníkových zubech jizva. Soud muže poslal na čtyři měsíce do vězení. Ve francouzském Dunkerque zase v roce 2007 zaútočil daňový poplatník na úředníka finančního úřadu. Zuřící muž nakonec kousl úředníka do stehna.
Autor: