Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zloděj 'Spider man' lezl do bytů po zdech domů

Magazín

  10:55
Šestadvacetiletý muž se zřejmě inspiroval pavoučím mužem, lezl okny do bytů a tam kradl. Mnohdy mu nevadilo, že v bytě jsou jeho obyvatelé. Bral vše, co mohl zpeněžit. Celkem má na svědomí 17 případů s celkovou škodou přesahující 200 tisíc korun.

Zloděj lezl do bytů po zdech domů, mnohdy v nich byli jejich obyvatelé. foto:  František Vlček, Lidové noviny

Zloděj v Ostravě řádil od února do 12. června. "Vybíral si starší bytovou zástavbu v Ostravě. Do bytů vnikal otevřenými okny v kteroukoliv denní dobu. neváhal ani k oknům šplhat po zdech," řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Dodala, že pryč si pak odnášel vše, co bylo v jeho dosahu - kabelky, doklady, platební karty, kamery, notebooky, šperky, peníze, telefony. V jednom z bytů odcizil dokonce dvacet dámských kabelek.

Občas se stalo, že jej v bytě vyrušili jeho obyvatelé. Například do bytu v Ostravě-Mariánských Horách vnikl v době, kdy jeho sedmašedesátiletá majitelka ve vedlejší místnosti luxovala. Zamkl se v obývacím pokoji. Když pak žena zjistila, že dveře jsou uzamčené, z místa utekl i se stříbrnými příbory a dalšími věcmi za 32 tisíc korun. O několik dní později jej zase přistihla ve své ložnici třicetiletá žena. V tomto případě ale nestihl nic ukrást.

Pro policisty dopadený muž není neznámou figurou. V minulosti se už dostal do problémů se zákonem. Soud jej dokonce už jednou poslal do vězení. Trest udělený i za krádež vykonal loni v únoru.

Autoři: ,
Témata: Ostrava