Diskuse k článku: V horku psa klidně ostříhejte, zmrzlinu mu ale nedávejte, radí veterinář

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 13.8.2015 8:20
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Poděbradský 13.8.2015 7:52

takovému zverolekari se obloukem vyhnete ! Srst psa slouzi jako izolace nejen proti chladu ale i proti horku, Nema potni zlazy a ochlazuje se jen jazykem a usima.  Dostatek vody , stin  a zadne narocne pohyby. Dochtor  na baterky.

J. Orlík 13.8.2015 8:16

Já bych, svou berňačku, taky nestříhal, Spíš ji častěji kartáčuju, aby měla srst jemnou, neslepenou a tedy, jak správně píšete, aby ji dobře chránila před horkem.  Stejně tak si nedovedu představit, jak by mohl pes chytit laringitídu z ledové vody. Když se podíváte, jakým způsobem pes pije, po malých dávkách, nabraných do jazyka, tak předpokládám, že než se mu voda dostane do krku, je už docela vlažná. Mě článek taky nenadchl.  Co se horka týče, jsou na tom rozhodně hůř krátkosrstá plemena. Zatímco se, naše Jodi, potuluje po zahradě i v poledne, všichni labradoři a jezevčíci z okolí leží jako placky ve stínu a ani se nehnou. A to má Jodi volný přístup do prostor, kde je, i v parném létě, maximálně 22 stupňů.

J. Orlík 13.8.2015 8:20

Ochlazování funguje na principu odpařování vody, tedy potu. Pokud pes nemá potní žlázy, což jsem nevěděl, pak stříhat ho, za účelem ochrany proti horku, nemá smysl a je, v podstatě, kontraproduktivní. Jiná věc je kropení nebo polévání vodou, tam to ochlazování fungovat bude, neboť voda nahradí pot.

R. Sartori 13.8.2015 7:14

DÁVEJTE POZOR NA HOT SPOT !!!

Najdete na Lidovky.cz