Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

S Milošem a Karlem do finiše

Výsledek závěrečného souboje prezidentské volby bude nejspíš těsný a jen troufalec by ho odhadoval.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
A2

Anonym 2013

20. 1. 2013 11:50
k zamyšlení :)
,,Národ sobě"     Dotaz pro všechny myslící, věřící i nevěřící, mladé i staré, hlavně slušné a podctivé i pro církve i české a slovenské historiky a naše politiky???     1. My věřící i nevěřící ateisté (jak se o našem národu říká), milující naši krásnou (česko-slovenskou zemi) se ptáme, protože neznáme natolik historii české země, abychom mohli soudit: Ptáme se historiků nynějších i v těch tzv. totalitě opět českých, slovenských i všech církví.        ,,Proč papež Pius X. 20. května 1911 asi napsal tuto modlitbu se schválením církevním! Jmenuje se  ,,Můj Ježíši, milosrdenství" vyhledat! -,,Za duše v očistci", kterou se dle nás může modlit každý sám, kdekoliv a kdykoliv a ta stačí pro všechny hříšníky světa!!!           Co se dělo u nás v Evropě neb v celém světě?      2. Svatá Terezie od Ježíška (nar. 2. 1. 1873 - zem. 30. 9. 1897)Zemřela ve 24. letech, tak mladá!!!          Za blahoslavenou prohlášena až 29. 4. 1925!!! Opět co se dělo vůbec ve světě?Citujeme modlitbu:  ,,Sv. ,, Terezičko" rozpoměň se na svůj slib, že budeš dobro prokazovati světu, rozestři v hojnosti déšť svých růží na ty, kteří Tě vzývají a získej nám  od Boha milosti, které očekáváme od jeho nekonečné dobroty!Ale hlavně!!!     3. Schází nám v informačních prostředcích jako je televize, rozhlas, kostel apod.!!!  ,,Chorál svatý Václave, vévodo české země. Oroduj za nás" (ale s velkým prominutím i pokorou)t. j. Čechy, Moravy, Slezany, Slováky a ostatní menšiny. Sv. Václav zavražděn 935.        Jako děti si pamatujeme a předáváme naším dětem, vnukům včetně těch hulících, že v časech zlých pro tuto zemi zaznívala tato píseň mezi lidem i kostelích.        Proč ne nyní v televizi, rozhlase apod., které si tento národ řádně platí a to bohatý i chudý lid. Proč aspoň občas nezaznívá???       A poslední otázka tzv. ateistů věřících, nevěřících i hulících.Otázka: ,,Kdy je státní svátek ,,Den české státnosti"?" v českém kalendáři aspoň prozatím a kdo se z nynějších čechů v tento den narodil?    ,,Co nám to chce říci právě nyní? Napovíme datum tohoto dne, alespoň v roce 2013 je to 28. 9. je to prostě vlastenec a historie by se měla ctít, alespoň většinou národa českého!!! moravského, slezského a menšin!       Za všechny výše jmenované, kteří milují naši krásnou českou vlast! Píše občanka této země, která se tu narodila, za život prožila, řádně platila i platí daně a vlastnící nabylý majetek s dohledatelným původem sebe a celé rodiny různě smýšlejících.Doporučuji si ověřit: ,,To chce klis" od Jaroslava Haška ,,Dobrý voják Švejk" hlavně naši studenti.A naši umělci: ,,Sochař Jan Sturs (1880-1925) Dílo: ,,Raněný" a myslet hlavou!!!,,Co Arnošt Lustig?"
0 0
možnosti
C

Ctenarcp

20. 1. 2013 11:38
Masarykův odkaz
A.cz: Jak vystupovali Schwarzenbergové za první republiky?Je potřeba si uvědomit, že republika jim od svého počátku ubližovala. Vzali jim tituly, byla také provedena pozemková reforma, kdy se zabavila spousta majetků...http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=769047
0 0
možnosti
SH

20. 1. 2013 11:27
Prezidentské volby
vnímám spíše jako "lidovou veselici". Jejich význam se přeceňuje. Prezident v ČR bohužel nemá výkonnou moc, ani žádné jiné valné pravomoci.
0 0
možnosti
KV
To se hrozně mýlíte,
připomínám nynější sprostou amnestii, jestli se Vám zdá veselé udělit pardon lidem kteří okradli tisíce našich občanů, tak Vaše vnímání pravomocí prezidenta je dost omezené. Teď si nadšená mládež protlačí do prezidenského úřadu člověka, kerý hnusně urazil bývalého našeho prezidenta  a nahrává nárokům Sudeťáků.
0 0
možnosti
JN

Josef Novak

20. 1. 2013 11:20
Tak proč tento obraz a jiné
Tak proč tento obraz a jiné nacistické artefakty , jsou stále na svém místě v době kdy  Karlík je majitelem této nemovistosti???
0 0
možnosti
KS
....
Připojuji se k dotazu
0 0
možnosti
JN

Josef Novak

20. 1. 2013 10:06
... aby se za nacistů stal
... aby se za nacistů stal horlivým propagátorem národního sociálismu s vlastníám koncetračním táborem!!!
0 0
možnosti
B

Ben

20. 1. 2013 16:39
Dovolím si doplnit
Kdyby starej Jakub neznal, tak doplním - koncentrační tábor v Letech.
0 0
možnosti
KS
...
Je pravdou, že příbuzné si nevybíráme, ale pokud se stavíme i za jejich skutky, které v tomto případě byly namířeny proti lidstvu, tak je to na pováženou.  Jen zbabělec neřekne slovo v domnění, že když nevyjádří podporu, tak vlastně vyjadřuje ne-podporu.  V takových případech se prostě vyžaduje aktivní krok, jako při hlasování o nedůvěře vlády. Můžete to stokrát okecávat, ale pokud neuděláte aktivní krok, tak  myšlenku podporujete.Neměl by být prezident morálním vzorem a alespoň postavit manželku do latě? Nebo vám nevadí, že v rodině možná budoucího prezidenta se otevřeně  a hrdě hlásí k 3.říši???Poznámka závěrem. Pokud přijmu premisu, že v manželství, co je manželčino je i manžela, tak předmětný obraz visí na stěně  Schwarzenbergovi, nikoliv jeho tchánovi.
0 0
možnosti
MT
Kdyby to bylo manželčino, mám
Kdyby to bylo manželčino, mám s tím obrovský problém. Stejně jako kdyby jeho manželka byla sympatizantka nacismu, to by pro mne Schwarzenberg byl nevolitelný. Ale pokud ten obraz visel na stěně v době, kdy se setkali a jí bylo 17, tak nepředpokládám, že měla co mluvit do toho, co visí otci na zdi, zejména pokud to otci nedošlo samotnému. 
0 0
možnosti
SJ

Starej Jakub

20. 1. 2013 9:19
dokument
Vyslovujíce víru v lepší budoucnost, ujišťujeme, že jsme si vědomi svých zděděných povinností k vlasti a ke státu, který byl domovem našich předků a jehož stará práva jsme vždy chtěli a i dnes chceme hájiti.Karel VI. Schwarzenberg, prohlášení adresované prezidentu Benešovi, 17. září 1938
0 0
možnosti
K

Křivan

20. 1. 2013 10:06
Text nezpochybňuji, ale
Text nezpochybňuji, ale objektivně si nedokážu představit proč Karel IV. Schwarzenberg, který za první republiky přišel o šlechtický titul, jeho statkům hrozila znárodnění v rámci pozemkové reformy napsal co napsal.PS. Většina historických rodů měla vždy želízka na obou stranách. V tom spočívá jejich neporazitelnost. Schwarzenbergové jsou toho typickým příkladem.
0 0
možnosti
K

Křivan

20. 1. 2013 8:55
Inteligentní a tolerantní publikum?
 Skutečnost je jednoduchá. Osoby pověřené z volebního týmu jednaly s Českou televizí, která tvrdila, že je vhodné dodat od nás 200 podporovatelů Miloše Zemana. Bohužel, byli jsme přespříliš důvěřiví. Ze zmíněné schůzky se neudělal žádný zápis, protože se věřilo, že podání ruky jako stvrzení řečeného stačí. A v průběhu 17.1., kdy již bylo připraveno 200 lidí z Prahy i zbytku republiky, kteří se chtěli jít podívat na duel, jsme dostali zprávu, že se s nimi nepočítá, jako kdyby se s ČT vůbec nejednalo.Snad Vám to jako výpověď stačí, přeji pěkný zbytek dne.Jiří BejlovecPověřený místopředseda pro organizaci SPOZ Praha
0 0
možnosti
B

Babaq

20. 1. 2013 10:28
To je samozřejmě vaše
To je samozřejmě vaše tvrzení. Nicméně kdybych chtěl střílet bonmoty od pasu jako váš Zeman, mohl bych třeba říct, že právě díky tomu tam pak bylo inteligentní a tolerantní publikum... ale to by ode mně bylo hnusné a odsouzeníhodné. A i v tom by se to podobalo bonmotům Miloše Zemana.
0 0
možnosti
JN

Josef Novak

20. 1. 2013 8:53
Přesta%nte se hádat, ani
Přesta%nte se hádat, ani jeden kandidát nemyslí na vaše dobro! Máte na výběr mezui českým komunistickým zlodějem nebo evropským nacistickým mafianem! Já osobně nevolím ani jednoho, abych nepotvrdil jejich vysledky okrádání českého národa!
0 0
možnosti
JN

Josef Novak

20. 1. 2013 7:44
Zeman je opolump, ale toto je
Zeman je opolump, ale toto je hodně silné kafe!Orlice s nacistickým křížem v pařátech, dav hajlujících lidí, nadšeně zdvíhajících pravici k hradu. Tímto kýčovitým výjevem ve stylu realismu nacistické Třetí Říše se dodnes pyšní na rodovém sídle manželky Karla Schwarzenberga Theresy rozené Hardeggové.Obraz neleží někde zaprášený na půdě jako smutný doklad jedné historické epizody aristokratické rodiny. Dostalo se mu výsadního postavení, je takřka stěžejním dílem v celé místnosti, která dosud slouží k různým významným událostem.  Média si už všimla toho, že Theresa bez okolků přiznala, že její otec byl nacista (ač podle Karla Schwarzenberga měl jen "spornou pověst"). Byl členem NSDAP od roku 1930, velitelem-führerem SA a SS, jejichž vybrané členy cvičil v střelbě, a účastníkem puče z roku 1934, ve kterém byl zavražděn tehdejší rakouský kancléř Engelbert Dollfuss. Schwarzenbergovi o tom otevřeně hovoří v autorizovaném životopise, který sepsala redaktorka Schwarzenbergem vlastněného rakouského týdeníku Profil 
0 0
možnosti
JN

Josef Novak

20. 1. 2013 7:59
Bez zajímavosti není ani
Bez zajímavosti není ani poslechnout si vyprávění předků, kteří dosvědčují, jak se v Hardeggu v září a říjnu 1938 bojovalo, když jednotky nacistického Freikorps opakovaně útočily na české pohraniční opevnění a na celnici stojící přímo u mostu přes řeku Dyji. Bojůvky Freikorpsu byly tehdy podporovány kulometnou palbou nacistické armády vedenou přímo z rodového hradu. Boje trvaly více jak deset dnů.  Celý příběh s olejomalbou hajlujících je o to pikantnější, že právě v tomto sále s nacistickou výzdobou se Karel Schwarzenberg se svojí nastávající seznámil, když se roku 1957 účastnil setkání aristokratů. Raději si nechci představovat, jak by byl vyzdoben Pražský hrad, pokud by Karel Schwarzenberg ve volbě prezidenta uspěl... 
0 0
možnosti