Středa 22. května 2024, svátek má Emil

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Ani dva góly kanonýra Haalanda nepomohly. Dortmund prohrál přestřelku na Mönchengladbachu

Zklamaní fotbalisté Dortmundu. foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Mönchengladbachu porazili v německé lize Dortmund 4:2 a vystřídali ho na čtvrtém místě neúplné tabulky. Hostům nepomohly ani dva góly Erlinga Haalanda, který je s 12 trefami druhým nejlepším střelcem soutěže.
  22:37

Norský útočník pomohl Dortmundu v prvním poločase otočit skóre na 2:1, ale vzápětí vyrovnal rovněž svou druhou brankou v zápase Nico Elvedi. V druhém poločase skórovali ještě Ramy Bensebaini a Marcus Thuram, který nastoupil poprvé po pětizápasovém trestu za plivnutí na soupeře.

Jadon Sancho se postaral o vítězství Dortmundu.
Dortmund si otočkou pojistil první místo ve skupině LM.

Mönchengladbach zvítězil nad Dortmundem po téměř šesti letech. Vestfálský celek nevyhrál poslední tři bundesligové zápasy, v nichž získal jen bod.