Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bohemians hrozí kvůli odloženému zápasu pokuta i kontumace

Sport

  15:19
PRAHA - Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace se bude zabývat případem nezpůsobilé hrací plochy na stadionu Bohemians Praha 1905, kvůli které musel být odložen sobotní zápas s Plzní. Vršovickému klubu hrozí podle disciplinárního řádu až milionová pokuta i kontumace.

V Ďolíčku se 3. prosince duel mezi Bohemians a Plzní nehrál kvůli namrzlému trávníku. foto: ČTK

LFA chce zároveň přijmout opatření, která by podobným problémům v budoucnu zabránila.

„Disciplinární komise bude řešit, zda došlo ze strany Bohemians k porušení povinností pořadatele,“ řekl na dnešní tiskové konferenci předseda LFA Dušan Svoboda po zasedání ligového grémia. „My řešili, jak se k tomu postavit do budoucna. Chceme udělat vše pro to, aby se to neopakovalo,“ dodal.

Urážky v Ďolíčku. Kdo může za nesehraný zápas mezi Bohemians a Plzní?

Výkonný ředitel ligy Tomáš Bárta má nyní společně s komisí delegátů navrhnout kontrolní režim, kterým by se podobným případům v budoucnu předcházelo. Výbor LFA se ještě do konce roku sejde a návrh projedná.

“Jsou samozřejmě mimořádné události, kdy přes noc napadne několik centimetrů sněhu nebo je průtrž mračen. To neovlivníme, to je vyšší moc. Ale je třeba, abychom si nastavili mechanismy, aby všechny kluby přistupovaly k přípravě hrací plochy dostatečně,“ řekl Svoboda.

Zápas byl v sobotu krátce před plánovaným výkopem v 19:45 odložen kvůli namrzlému trávníku, který by podle rozhodčího Radka Příhody ohrožoval zdraví hráčů. Podle komise pro stadiony a hrací plochy se dalo problémům předejít, kdyby Bohemians pracovali správně s vytápěním trávníku. Šlo tedy o pochybení domácího celku.

Vedení Bohemians to ale odmítá. „Přiznáváme, že byl terén v brankovištích tvrdý, ale zastáváme názor, že všichni v klubu udělali maximum k uskutečnění zápasu a měl se odehrát,“ řekl předseda představenstva Dariusz Jakubowicz.

Rozhodnutí sudího Příhody zápas odložit označil za správné i předseda komise rozhodčích Michael Listkiewicz. „Já byl na stadionu osobně a na hřišti bylo nebezpečné jen chodit. Já bych jako rozhodčí zápas odložil stejně jako Příhoda. Bylo to nejlepší rozhodnutí,“ řekl Listkiewicz. Rovněž odmítl, že by na odložení tlačila hostující Plzeň. „Byl jsem tam, probíhala diskuze, ale žádné tlaky tam nebyly. Všechno proběhlo korektně,“ dodal.

Autor:

Veletrh FOR KIDS: Užijte si zábavný víkend se svými dětmi!
Veletrh FOR KIDS: Užijte si zábavný víkend se svými dětmi!

Veletrh hraček, her a potřeb pro děti FOR KIDS proběhne ve dnech 20. až 22. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Jeho letošní ročník bude výjimečný...