Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Brankáře Zlámala napadli skotští fanoušci. Během zápasu dostal pěstí

Sport

  12:15
EDINBURGH/PRAHA - Místní derby jsou vždy vyhecovaná. V Čechách se o tom opět přesvědčíme v neděli, kdy na Letnou zamíří Slavia, o level výše posunuli násilnosti fandové při edinburghském derby Heart of Midlothian – Hibernian. Trenér hostů byl trefen mincí, a během zápasu byl dokonce napaden český brankář Zdeněk Zlámal.

Brankář Zdeněk Zlámal se ve Skotsku nenudí. Takto odhazoval dýmovnici při zápase se Celticem. foto: ČTK

V zápase padlo osm žlutých karet, z toho dvě pro hostujícího Kamberiho, jenž byl vyloučen. Už předtím na hrací plochu vběhl jeden z příznivců, jenže to nebylo vše.

Blížil se konec zápasu, stále se hrálo bez branek, ale najednou domácí hráči skórovali. To už ale byl praporek pomezního rozhodčího nahoře a gól tak nebyl uznán. Emoce chtěl ještě více rozdmýchat hostující trenér Neil Lennon, který se obrátil k fandům Hearts a začal je provokovat oslavnou gestikulací.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Lennon dostal přímý zásah mincí.

Na druhé straně zase příznivci hostů ucítili chuť po pomstě, když si k jejich hrazení přišel český brankář ve službách Hearts Zdeněk Zlámal pro míč. V tu chvíli mu od jednoho z diváků v kotli Hibernianu přilétla rána do tváře, načež český brankář spadl na zem.

Štěstí pro všechny bylo, že se Zlámal nezranil a po chvilce pokračoval ve hře. Utkání nakonec skončilo nerozhodně.

„Bylo to typické derby. Oba týmy tvrdě bojovaly, ale mohli jsme ve druhém poločase být fotbalovější, což by nám asi přineslo vítězství,“ prohlásil po zápase kouč domácích Craig Levein.

Autor: