1. listopadu 2018 13:42, aktualizováno  14:05 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zákaz výjezdu do Francie. Slávisté se za rvačky v Kodani nepodívají do Bordeaux

Slavia vs. Sparta, fanoušci domácích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia vs. Sparta, fanoušci domácích. | foto: MAFRA

PRAHA Fanoušci fotbalové Slavie nesmí za výtržnosti v Kodani na příští venkovní zápas Evropské ligy v Bordeaux, který se bude hrát ve čtvrtek 29. listopadu. Vršovický klub navíc zaplatí 20.000 eur (zhruba 520.000 korun). Slavia dnes o trestu od disciplinární komise UEFA informovala na svém webu.

„O podmínkách vracení již zakoupených vstupenek budeme informovat co nejdříve,“ uvedl klub.

Reakce fanoušků Slavie na dění ve vedení Slavie, CEFC a kolem Tvrdíka
Reakce fanoušků Slavie na dění ve vedení Slavie, CEFC a kolem Tvrdíka

Na twitteru se k celé události vyjádřil generální sekretář Slavie Jiří Vrba:

26.října 2018 v 17:35, příspěvek archivován: 01.listopadu 2018 v 13:51

Nejdříve obrovská radost z výsledku a potom strašný stud po dění na tribunách. Odprezentovali jsme SKS jako bandu ožralých nedndrtálců, příště už srdečné přivítání nečekejme. V životě jsem se necítil trapněji.

Na sociální síti řešil incident také šéf pražského klubu Jaroslav Tvrdík. „Do Kodaně napíšeme omluvný dopis. Máme skvělé fanoušky, nejlepší v ČR, ale chování některých jednotlivců je za hranoumezí nejen fanouškovského, ale i lidského chování. A nebudeme hledat alibi jen v omluvných dopisech, přistoupáme poprvé i k zákazu trvalého přístupu na stadion,“ napsal.

Pro Slavii je to další trest v této sezoně evropských pohárů. Za pokřik fanoušků „UEFA mafia“ v srpnovém domácím utkání 3. předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev dostali červenobílí pokutu 66.000 eur.

10 tisíc eur zaplatit šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, který na sociální síti ostře kritizoval rozhodčí a vyzval ukrajinského místopředsedu UEFA Hrihorije Surkise k rezignaci. „Slavia za mě žádnou pokutu neplatila, zaplatil jsem ze svých vlastních prostředků. Peníze vybrané hráči a vedením klubu jdou na charitu,“ uvedl Tvrdík.

01.listopadu 2018 v 13:54, příspěvek archivován: 01.listopadu 2018 v 14:06

Slavia za mne zadnou pokutu neplatila, zaplatil jsem ze svych vlastnich prostredku. Penize vybrane hraci a vedenim klubu jdou na charitu. https://t.co/K8Et1P7HKP

ČTK

Najdete na Lidovky.cz