14. listopadu 2011 14:05 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Brnovič: Rosického doma pohlídáme snadněji

Trenér Černé Hory Branko Brnovič. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Černé Hory Branko Brnovič. | foto: ČTK

PODGORICA (od zpravodaje LN v Černé Hoře) Příznivá bilance vypadá jinak. Od zářijového nástupu Branka Brnoviče do funkce trenéra Černé Hory, se ještě v zemi úterního soupeře českého týmu neslavilo ani jedno vítězství. Zítra se to musí změnit, jinak na Euro 2012 pojedou Češi, kteří mají k dobru slibné vítězství 2:0 z Prahy. Přes slabé vyhlídky má Brnovič stále sebevědomí na rozdávání. "Jsem přesvědčený, že hráči předvedou to nejlepší," tvrdil v Podgorici na předzápasové tiskové konferenci.

Jaké změny chystáte ve složení týmu? Mají stále jisté místo velké hvězdy jako Vučinič nebo Jovetič?
Překvapuje mě, že se na to může někdo ptát. Pokud budu trenérem, zrovna tito dva hráči nikdy nebudou mezi náhradníky. Nejsou ale jediní, kteří mohou rozhodnout, potřebují podporu od ostatních. Ani Messi to v Barceloně přece nezvládá úplně sám. Jinak mám k dispozici 24 hráčů a bude velmi těžké mezi nimi vybrat.

Víte už, jak bude vypadat základní sestava?
Ano, ale do zápasu nic neprozradím.

Jste si stále jistý, že můžete v odvetě zvítězit 3:0, jak jste tvrdil po utkání v Praze?
Jsme schopní předvést velký comeback. Kdybychom tomu nevěřili, tak tady nesedíme.

Tomáš Rosický (uprostřed), Nikola Drinčic z Černé Hory (vlevo) a Miodrag Džudovič

Pokládáte za největší hrozbu kapitána Tomáše Rosického?
Analyzoval jsem jeho vystoupení v prvním zápase. Podle mě předvedl jen jednu úspěšnou akci, jinak jsme ho dokázali pohlídat. U nás je menší hřiště, půjde nám to tam s ním ještě snadněji.

Jak moc vám kazí plány druhý inkasovaný gól? Dohánět jednobrankový náskok by bylo mnohem snažší...
To jistě, ale stejně bychom museli dát dva góly, abychom mohli myslet na postup. Takhle přinesou prodloužení.

Porážka mohla být ještě horší, kdyby rozhodčí odpískal ruku jednoho z vašich hráčů v pokutovém území a pískala se penalta. Neberete to tak, že jste si přivezli ještě milosrdný výsledek?
Já nevím, jestli šlo o ruku. Naopak jsem si jistý, že Rosický při faulu, který ji předcházel, simuloval a nedostal ani žlutou kartu.

Forma vašeho týmu není nyní tak velká jako v úvodu kvalifikace, kdy jste neprohráli šest utkání v řady. Vnímáte, že to otřáslo sebedůvěrou hráčů?
Naše sebevědomí je stále velmi vysoké, i nálada je v pořádku. Věřím, že můžeme předvést mnohem víc než v Praze.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!