15. listopadu 2011 12:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Co mají Češi udělat, aby nepřišli o Euro?

Fotbalový brankář Petr Čech na tréninku české reprezentace před barážovou odvetou proti Černé Hoře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalový brankář Petr Čech na tréninku české reprezentace před barážovou odvetou proti Černé Hoře | foto: ČTK

PRAHA Černohorci neklesají na mysli. Před odvetou baráže o Euro slibují českým fotbalistům výprask. Co musí tým trenéra Michala Bílka udělat, aby na půdě soupeře nedopustil takovou katastrofu? "Hrát aktivně jako na Letné," shodují se v anketě LN oslovení experti.

Josef Csaplár (trenér)
Být aktivní a věřit si. To jsou dva základní klíče k úspěchu v baráži. Vstřelení branky do černohorské sítě by byl jackpot. Pokud se domácí prosadí jako první, tak se dá očekávat hodně nepříjemná atmosféra. Český tým by měl být natolik zkušený a kvalitní, že by tomu neměl podlehnout.

Miroslav Baranek (bývalý reprezentační útočník)
Pokud k odvetě přistoupíme tak zodpovědně a s takovým nasazením jako v prvním zápase, neúspěchu se absolutně nebojím. Černohorci vykřikují, že zažijeme peklo a prohrajeme 3:0... To jsou jen zastrašovací metody. Gól z 92. minuty, kdy dal Sivok na konečných 2:0, bude podle mě rozhodující pro celou baráž.

Stanislav Levý (trenér a bývalý reprezentant)
Předpokládám, že největší chybou by bylo náskok pouze bránit. Bude důležité, abychom byli aktivní a zbytečně se nedostali pod tlak. Český tým by měl spoléhat na zajištěnou obranu a využívat každou možnost jít do protiútoku a soupeře tlačit. Na stadionu bude sice horká půda, ale naše mužstvo má zkušenosti, aby se s tím dokázalo vypořádat.

Pavel Kuka (bývalý reprezentant)
Hrát stejně jako v Praze. Stoprocentně by se Češi měli snažit o vstřelení branky a zaskočit soupeře útočnou hrou. Důležité také bude, aby se Černohorci nedostali do souvislého tlaku.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.