13. listopadu 2011 19:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kadlec: Že se nelíbí nové dresy? To je novinka

Michal Kadlec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Kadlec. | foto: ČTK

PODGORICA (od zpravodaje LN v Černé Hoře) Při příjezdu fotbalové reprezentace k hotelu v Podgorici začali černohorští novináři usilovně, leč marně nahánět kvůli rozhovoru brankáře Petra Čecha a kapitána Tomáše Rosického. Stranou jejich zájmu procházel z autobusu obránce Michal Kadlec. Jako hráči, který v kvalifikaci zatím jako jediný z české soupisky nevynechal ani minutu a nastřílel i nejvíc gólů, by si zasloužil určitě větší pozornost.

V čem bude odveta výrazně odlišná v porovnání?
Máme určitě mnohem lepší pozici. Budeme se snažit vyhrát nebo alespoň remizovat a potvrdit postup.

Překvapuje vás, jakým sebevědomí hýří soupeř i po páteční porážce?
Soustředíme se jenom na sebe. Co říkají oni, je nám celkem jedno.

Nový dres českých fotbalistů
Nový dres českých fotbalistů

Nové dresy české fotbalové reprezentace. Chybí na nich státní znak.

Hodně se mluví o bouřlivé atmosféře, která se chystá na stadionu v Podgorici. Může sehrát podpora publika výraznou roli?
Je tady tolik zkušených hráčů, kteří hrají pravidelně před početným publikem. Pro fotbal je jenom dobře, že bude dobrá kulisa. Za sebe můžu říct, že se toho nebojím. Člověk se na to spíš těší, než by z toho měl strach.

Jaké bouřlivé zápasy jste zažil v poslední době?
Hodně vzpomínám na nedávný reprezentační zápas ve Skotsku. S Leverkusenem jsme zase loni hráli v Řecku proti Arisu Salonika. To jsem myslel, že nám stadion spadne na hlavu. Samozřejmě v bundeslize bývá dobrá atmosféra prakticky pokaždé a naposledy jsme jí zažili i v pátek na Letné. Já hlavně doufám, že bude dobrá atmosféra po konci úterního zápasu u nás v kabině.

PSALI JSME:

Když se podaří zachytit nástup Černohorců, hodně to pomůže a jejich nervozita poroste. Souhlasíte?
Uvidíme, s čím přijdou. Jsme určitě v lepší pozici. Hodně by pomohlo, kdybychom vstřelili první gól. Potom si troufám tvrdit, že čtyřikrát bychom tady už neinkasovali. Chceme tady postoupit, proto jsme přijeli a nic jiného nebereme.

Po pátečním zápase se také stále rozebírají nové dresy reprezentace. Některým fanouškům se ale nelíbí, že ze znaku zmizela moravská a slezská orlice. Jaký na to máte názor vy jako rodilý Moravák?
To je pro mě novinka, že někdo proti tomu protestuje. Jsme přece jeden národ a nezáleži, jestli je někdo z Čech, Moravy, nebo Slezska. Mně se dresy líbí.

Anketa

Líbí se vám nové dresy fotbalové reprezentace?

Ano 1265
Ne 4554
Je mi to jedno 791

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!