13. listopadu 2011 18:23 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pekhart nezklamal. Nastoupí místo Baroše i v odvetě?

Tomáš Pekhart | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Pekhart | foto: ČTK

PRAHA Když se Tomáš Pekhart objevil v základní sestavě reprezentace v barážovém utkání proti Černé Hoře, fanoušci jásali. Nahradil totiž Milana Baroše, kterému se v dresu národního týmu příliš nedaří. A vytáhlý forvard Norimberku v ostrém testu obstál.

Fanoušci spíše počítali s Milanem Barošem. Tomáš Pekhart ale už od středy tušil, že nastoupí v základu. Baroš sice překonal svalové problémy, tři týdny však netrénoval. "Jinak by určitě hrál. Bary je výborný hráč, ještě před pár lety jsem ho měl spolu s Rosou vylepeného na zdi nad postelí. Teď tady s nimi hraju, je to krásné," uvedl Pekhart.

Nastoupil na hrotu útoku a připomínal Jana Kollera či Vratislava Lokvence. Hodně soubojů ustál, několikrát podržel balon a dobře rozehrával.

Tomáš Pekhart

Tomáš Pekhart.

Školní známka: 2
Vzpomínky na éru Jana Kollera ožily, když vytáhlý kanonýr sklepl hlavou míč a připravil šanci pro Jiráčka, jenž ovšem zvolil střelu placírkou a balon poslal vysoko nad.

V úvodu nebezpečně vypálil levou nohou zpoza pokutového území, zamířil však mimo. "Od útočníka se čekají góly a gól jsem nedal. To mě mrzí," řekl novinářům Pekhart.

Do dalších šancí už se nedostal. "Měl by být nebezpečnější. Je ale pravda, že kdyby mužstvo hrálo na dva útočníky, vyhovovalo by mu to víc," řekl pro Lidovky.cz Vratislav Lokvenc, bývalý reprezentant.

Pak po dlouhém centru sklepl balon pod sebe, kde se Jiráček ocitl gólové pozici. Ale ani on branku netrefil. "Podobných situací mělo být víc. Já bych očekával větší podporu Pekharta od ostatních hráčů," myslí si Lokvenc.

Na druhém gólu měl ale také svůj podíl. Jako výborný hlavičkář si se Sivokem rozdělili úlohy, kdo si kam má naběhnout. "Džudovič mě ale povalil na zem, což podle mě byla penalta, ale tím se uvolnil prostor. On ležel a Sivi měl místo na zakončení. Kdyby tam byl, tak jsme se k tomu zakončení asi nedostali, protože má dva metry a těžko se tam prosazuje," podotkl Pekhart.

Český tým si tak odvezl do Černé Hory slibné vedení 2:0. Trenér soupeře Branko Brnovič ovšem již na pozápasové tiskové konferenci varoval, že Čechy v Podgorici nečeká nic lehkého. "Doma bude bouřlivá atmosféru a vítězství 3:0," byl si jistý.

ČESKO - ČERNÁ HORA JSME SLEDOVALI ON-LINE:

"Určitě nesmíme usnout na vavřínech. Musíme zase podat zodpovědný výkon a hlavně se nesmíme stáhnout dozadu. Když dáme ze začátku rychlý gól, bude po zápase. Čtyři góly už nedají," mínil zase Pekhart.

Je ale otázkou, kdo nastoupí v útoku. Pro trenéra Michala Bílka je dlouhodobě nejlepší útočník českého výběr Milan Baroš. Pekhart si ale v pátek svým výkonem řekl o místo v základní sestavě i v odvetném utkání.