9. prosince 2008 12:56 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čech mezi nejpopulárnějšími fotbalisty světa

Petr Čech při tréninku Chelsea před zápasem s Bordeaux. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech při tréninku Chelsea před zápasem s Bordeaux. | foto: ČTK

WIESBADEN Brankář Petr Čech se jako jediný český fotbalista objevil mezi stovkou nominovaných hráčů na nejpopulárnějšího aktivního fotbalistu světa. V anketě pořádané Mezinárodní federací fotbalových historiků a statistiků rozhodnou uživatelé internetu, kteří mohou na stránkách www.IFFHS.de hlasovat do začátku ledna.

Brankář Petr Čech se jako jediný český fotbalista objevil mezi stovkou nominovaných hráčů na nejpopulárnějšího aktivního fotbalistu světa. V anketě pořádané Mezinárodní federací fotbalových historiků a statistiků rozhodnou uživatelé internetu, kteří mohou na stránkách www.IFFHS.de hlasovat do začátku ledna.

Zástupci IFFHS z více než 70 zemí světa vybrali stovku hráčů na základě herních výkonů a četnosti hráčova výskytu v médiích. Díky tomu se do ankety dostal i Čech, který je v posledních letech mezi českými fotbalisty jasnou mediální jedničkou. Hned sedm fotbalistů mají v nominaci mistři Evropy Španělé, o jednoho méně pak Brazilci.

Pětadvacetiletý Čech však podle průběžných výsledků hlasování nemá příliš šancí na lepší umístění. Gólmanovi londýnské Chelsea zatím patří 67. pozice těsně před klubovým spoluhráčem Didierem Drogbou. Necelý měsíc před ukončením hlasování překvapivě vede honduraský útočník Benfiky Lisabon David Suazo před egyptským reprezentantem Mohammedem Abútrikou. Nejlepší fotbalista Evropy za uplynulý rok Portugalec Cristiano Ronaldo je dvacátý.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.