9. listopadu 2011 19:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Češi jsou kompletní. Trénovali Čech i Baroš

Petr Čech na tréninku reprezentace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech na tréninku reprezentace | foto: ČTK

PRAHA Marodka české fotbalové reprezentace se vyprázdnila. Dnešní podvečerní trénink národního týmu absolvovali na Strahově bez zjevných zdravotních potíží i Milan Baroš s Petrem Čechem, který bez úlev odtrénoval celou specializovanou přípravu brankářské trojice. Dva dny před barážovým zápasem s Černou Horou se zdá, že trenér Michal Bílek bude mít v pátek až na potrestané Hübschmana s Hubníkem k dispozici kompletní kádr.

Dnešní trénink se odehrál za zavřenými dveřmi a Bílek mohl být s jeho průběhem spokojený. Především kvůli tomu, že dva nedávní marodi byli na trávníku se svými spoluhráči, aniž by vyhledali pomoc lékařů. "Milan Baroš trénoval už s týmem, místo závěrečného nácviku standardních situací si ještě přidával s kondičním trenérem," řekl mluvčí týmu Jaroslav Kolář.

Čech si stačil během odpoledne krátce odpočinout po příletu z Milána, kde si byl vyzvednout ochrannou masku obličeje, s níž trénink absolvoval. "Trénoval v podobném objemu jako jeho dva brankářští kolegové," doplnil Kolář.

Čech nechtěl ani po tréninku dělat předčasné závěry, zda v pátek nastoupí, ale podle Koláře označil za pozitivní zprávu už samotnou skutečnost, že mohl absolvovat kompletní trénink.

Ve hře bude i 2012 litrů piva

Dnes trénovali fotbalisté na Strahově naposledy, ve čtvrtek večer už je čeká oficiální příprava v dějišti zápasu, letenské Generali Areně. Stejně jako v úterý i dnes měli na programu jediný trénink, dopoledne sledovali u videa sekvence z předchozích zápasů černohorské reprezentace.

Další dnešní program byl veskrze motivační. Petr Čech coby zástupce hráčů totiž převzal speciální tablo, na němž jsou vybrané vzkazy fanoušků, které se objevily na facebookovém profilu "Věříme!". K tomu přidal zástupce pivovaru Gambrinus slib, že pokud národní tým úspěšně projde baráží na Euro 2012, obdrží mužstvo od hlavního sponzora 2012 litrů piva.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK S ANGLIČTINOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč