Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

Čeští fotbalisté do USA neodcestují. Přípravné zápasy s Mexikem a Hondurasem jsou zrušené

Rozezlený kouč Jaroslav Šilhavý. foto: Reuters

Washington - Česká fotbalová reprezentace si na konci března v USA nezahraje. Přípravné zápasy s Mexikem a Hondurasem byly zrušeny v rámci opatření kvůli šíření koronaviru. Národní tým o tom informoval v tiskové zprávě.
  20:00

Fotbalové EURO letos nebude, dle francouzských médiích ho UEFA přesune na příští rok

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého měli ve čtvrtek 26. března v Charlotte nastoupit proti Mexiku a o tři dny později v Miami proti Hondurasu. Pořadatelé ale obě utkání, která pro české mužstvo byla součástí přípravy na letní mistrovství Evropy, odvolali. Vedení reprezentace to označilo za logický krok.

„Zdraví hráčů, členů realizačních týmů, pořadatelů a fanoušků je vždy nejdůležitější. Proto opatření v podobě zrušení obou zápasů chápeme jako logický krok,“ uvedl manažer reprezentace Libor Sionko.

Přípravné turné bylo v ohrožení už poté, co americký prezident Donald Trump kvůli šíření nového typu koronaviru vyhlásil třicetidenní zákaz veškerých cest do USA z Evropy, s výjimkou Velké Británie.

V USA se onemocněním COVID-19 dosud nakazilo přes 1300 lidí a 38 mu podlehlo. Koronavirus ovlivňuje i tamní sportovní soutěže. Basketbalová NBA přerušila sezonu, protože jeden z hráčů Utahu byl pozitivně testován na koronavirus. Následovaly další zámořské ligy, hokejová NHL a fotbalová MLS, baseballová MLB start sezony odložila.

Autor:

Mohlo by vás zajímat