Čtvrtek 6. října 2022, svátek má Hanuš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co se děje na západě Čech? Naše věc... Tápající Plzeň je zvláštní a specifická

Sport

  8:59
PRAHA - Pro plzeňské fotbalisty to asi nebylo příjemné pondělí. A příjemné pro ně asi nebudou ani další dny. „Určitě se něco bude dít, ale co, to je věc nás v klubu,“ prohlásil trenér Pavel Vrba. Budou po posledním zápase na Bohemians (2:5) následovat důrazné pohovory, pokuty, ultimáta?

Fotbalová Plzeň, ilustrační foto. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Ze strany plzeňských šéfů nelze jen tak přejít poslední mizerné výkony i výsledky fotbalistů, a zvlášť nedělní debakl 2:5 na Bohemians, byť je mužstvo pořád největší a možná i jediný kandidát na ligový titul. V tabulce má totiž i přes krizi sedm kol před koncem soutěže náskok na druhou Slavii slušných sedm bodů.

Už po středeční překvapivé remíze na půdě poslední Ostravy kouč Západočechů Pavel Vrba pronesl, že vedení bezprostředně po utkání na Baníku vyjádřilo nespokojenost.

Jako by si tým začal vážně připouštět, že i pohodlný náskok může prohospodařit.

Jak asi reagoval neústupný a přísný ředitel Adolf Šádek nyní?

„Bohemku jsme si vyhodnotili a teď už se připravujeme na Spartu. Je to pro nás důležitý zápas, který chceme zvládnout,“ pronesl plzeňský mluvčí Václav Hanzlík.

Být tak v kabině nebo v Šádkově kanceláři skrytá kamera...

Plzeň nepříjemné záležitosti řeší vyloženě „privátně“. Dlouhodobě.

Nebude překvapením, když se i tentokrát fanoušci nedozvědí nic. Žádný komentář.

Vadí jim to? Jistěže ne.

Deset tisíc lidí přijde do hlediště na domácí utkání Viktorie pokaždé a vždycky budou stát za svými hráči, trenéry i vedením klubu.

Nevadí jim, že neuslyší, jaký céres fotbalisté po blamáži na Bohemians dostali. Ani těm, kteří v neděli do Prahy cestovali, utratili peníze a pak sledovali paskvil.

„V prvním poločase to byl jeden z nejhorších výkonů, co jsem v Plzni zažil. Bohemka hrála na ligové úrovni, naše defenziva byla na úrovni krajského přeboru. Byl to propadák,“ komentoval dění na trávníku Vrba.

Plzeň je zvláštní, specifická. A regionální, jak sám s oblibou opakuje klubový majitel Tomáš Paclík.

Proč by někoho dalšího mělo zajímat, jak tady pracujeme a jaká opatření přijímáme?

Je to naše věc, nestarejte se.

Ukáže se v neděli na hřišti.

Tečka.

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat