23. září 2011 22:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Další korupce v Itálii? Svaz vyšetřuje 150 zápasů

Zápas italské ligy mezi Interem Milán a Novarou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zápas italské ligy mezi Interem Milán a Novarou | foto: ČTK

ŘÍM Na italský fotbal se zřejmě řítí další korupční skandál. Státní zastupitelství v Neapoli vyšetřuje 150 zápasů včetně několika utkání nejvyšší soutěže kvůli podezření, že jejich výsledky byly zmanipulovány. Na ovlivnění zápasů kvůli ilegálním sázkám se prý podílela i mafie, jejíž osm členů bylo v rámci vyšetřování zadrženo.

Ve většině případů jde o zápasy z nižších soutěží, ale prověřovány jsou i duely Serie A. "U podezřelých zápasů si vyměňujeme informace s italskou fotbalovou federací. Už jsme kontaktovali ředitele klubů, kterých se to týká. Žádné týmy zatím nebudeme jmenovat," řekl televizní stanici Sky Sports 24 jeden z vyšetřovatelů Rosario Cantelmo.

Italské ministerstvo vnitra v červnu zřídilo zvláštní pracovní skupinu pro boj s nelegálním sázením. V létě bylo kvůli manipulování zápasů potrestáno několik celků včetně nováčka nejvyšší soutěž Bergama, které přišlo za trest o šest bodů. Kapitán týmu Cristiano Doni dostal zákaz činnosti na tři a půl roku.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.