Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Damková bude kandidovat na šéfku českého fotbalu

Sport

  15:33
PRAHU - Bývalá rozhodčí Dagmar Damková bude kandidovat na předsedkyni Fotbalové asociace České republiky. Na mimořádné valné hromadě 16. září svede boj o předsednický post se současným místopředsedou Jindřichem Rajchlem, který byl dosud jediným známým kandidátem.

Dagmar Damková se loučí s kariérou rozhodčí. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

"Budu kandidovat, mám potřebnou podporu. Už dříve jsem říkala, že pokud nebudu cítit podporu, tak že do toho nejdu," řekla Damková a potvrdila informace, které přinesl server Hattrick.cz. "Chci pomoci českému fotbalu. Myslím, že ženská ruka a pohled by mu prospěly," dodala bývalá sudí, jež získala potřebných dvacet nominací, jak ukládají stanovy FAČR.

Fotbalové funkce ve hře

Předseda FAČR
Nový šéf asociace musí na valné hromadě získat zvlášť podporu v české i moravské komoře. Podle nových stanov by už ale nemělo dojít k patu.

Místopředseda FAČR
Na Rajchlovo místo budou volit jeho případného nástupce pouze zástupci české komory.

Manažer reprezentace
Spekuluje se, že součástí volebních dohod by mělo být i nové obsazení postu, který u národního týmu zastává Vladimír Šmicer.

Šestatřicetiletá Damková na začátku srpna ukončila kariéru rozhodčí. Vedlo ji k tomu zvolení do komise rozhodčích UEFA, kam se dostala jako první zástupce českého fotbalu. K tomu by chtěla vést českou asociaci, která se ocitla bez předsedy poté, co v červnu odstoupil po dvou letech Ivan Hašek a vrátil se trénovat Al Ahlí.

Vedle Rajchla a Damkové zvažuje kandidaturu také šéf Jablonce Miroslav Pelta. Oficiálně to však stále nepotvrdil. "Jednáme o tom, rozhodnutí přijde každým dnem, ale oficiálně ještě kandidaturu oznámit nemohu," řekl Pelta. Uzávěrka kandidatur je ve čtvrtek 25. srpna.

Autor:

Mohlo by vás zajímat