Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zvolili mě, ale neřekli mi o tom, tvrdí Damková

Sport

  19:30
Objevila se další podivná okolnost okolo jmenování Dagmar Damkové do čela komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky. Bývalá ligová sudí se o svém zvolení nedozvěděla od nikoho z výkonného výboru FAČR, který ji do funkce v pondělí nečekaně zvolil.

Ústí nad Labem - Brno (rozhodčí Dagmar Damková) foto: ČTK

Zasedání se sice zúčastnila, ale po deseti minutách ho po zprávě o komisi rozhodčích UEFA zase opustila. "Když jsem pak nakupovala, začaly mi chodit od kamarádů smsky typu: Gratuluju, předsedo. Ale já jsem nevěděla vůbec, o ­co běží. Až za další chvíli mi přišla zpráva z jednoho zpravodajského serveru a tam stálo, že mne fotbalová asociace jmenovala do komise rozhodčích," řekla v rozhovoru pro LN.

Nečekaný tah vyhrotil náladu před volbami nového šéfa českého fotbalu, která se uskuteční příští týden v pátek. Nečekaný zásah se nelíbí zástupcům některých prvoligových klubů a na čtvrtek svolali mimořádné setkání všech účastníků první a druhé ligy.

Damková nepřemýšlela, že by nabídku odmítla. V rozhodování ji pomohl telefonát s Pierluigim Collinou. Proslulý italský sudí, který se proslavil odpískanou penaltou proti Česku v zápase s Nizozemskem na Euru 2000, měl pro Damkovou jasné doporučení. "Řekl mi, že teď mám šanci něco změnit. To byl rozhodující impuls."

Rozhovor s Dagmar Damkovou čtěte ve středečních Lidových novinách

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat