Vladimír Darida

Vladimír Darida | foto: Reuters

Darida asistencí pomohl Herthě k remíze, Dortmund utrpěl debakl od Stuttgartu

•   21:28
Berlín - Záložník Vladimír Darida si připsal v německé fotbalové lize gólovou asistenci při remíze Herthy Berlín 1:1 na hřišti Mönchengladbachu. Český reprezentant odehrál 75 minut, než ho vystřídal Lucas Tousart. Překvapivý debakl utrpěl na svém stadionu Dortmund, který podlehl 1:5 nováčkovi ze Stuttgartu. Bayern Mnichov remizoval 1:1 s Unionem Berlín a vede už jen o skóre před druhým Lipskem, které si poradilo 2:0 s Brémami. Za Werder odehráli celé utkání Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie.

Manchesterské derby na Old Trafford skončilo bez branek, Newcastle těsně vyhrál

Hertha proti čerstvému osmifinalistovi Ligy mistrů otevřela skóre v 47. minutě, kdy Darida přihrál na hranici vápna Matteu Guendouzimu a kmenový hráč Arsenalu překonal gólmana Tobiase Sippela. V brance Mönchengladbachu tentokrát chyběla tradiční jednička Yann Sommer, který vynechal bundesligové utkání po sérii 90 zápasů.

V 70. minutě vyrovnal po pohledné kombinaci Breel Embolo a Mönchengladbach prodloužil sérii bez prohry o čtvrtý zápas. Borussia se drží těsně za pohárovými příčkami, Hertha je na 11. pozici.

Dortmund prohrál třetí domácí ligové utkání za sebou. V dresu Stuttgartu zazářil Silas Wamangituka, který dal dvě branky a na jednu přihrál. Borussia inkasovala pět gólů na svém stadionu v lize po 11 letech. Stuttgart se dostal v tabulce na sedmé místo, dva body za svého dnešního soupeře.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Dortmund - Stuttgart 1:5 (39. Reyna - 26. z pen. a 53. Wamangituka, 60. Forster, 64. Coulibaly, 90.+1 González),

Freiburg - Bielefeld 2:0 (79. Grifo z pen., 90.+1 Čong Wu-jong),

Lipsko - Brémy 2:0 (26. Sabitzer z pen., 41. Olmo),

Mohuč - Kolín nad Rýnem 0:1 (55. Rexhbecaj), Mönchengladbach -

Hertha Berlín 1:1 (70. Embolo - 47. Guendouzi),

Union Berlín - Bayern Mnichov 1:1 (4. Promel - 68. Lewandowski).

Bayern musel od začátku utkání dotahovat, po rohovém kopu totiž otevřel ve čtvrté minutě skóre domácí Grischa Prömel. Christopher Trimmel si připsal od začátku sezony 2019/20 už 11. asistenci ze standardní situace, což je nejlepší bilance ze všech hráčů v pěti nejprestižnějších evropských ligách.

Vyrovnání zařídil po přihrávce Kingsleyho Comana pohotový Robert Lewandowski, který dal 13. ligový gól v sezoně a drží si pozici nejlepšího střelce soutěže. Vítěznou branku už ale bavorský velkoklub nepřidal a remizoval potřetí z posledních čtyř bundesligových utkání. Union se nadále drží na pohárových příčkách.

Pavlenku překonal jako první z pokutového kopu Marcel Sabitzer, ačkoliv český gólman vystihl směr střely. Druhý gól přidal ještě před pauzou Dani Olmo, který se sám před Pavlenkou nemýlil. Lipsko si po změně stran vítězství s přehledem pohlídalo.