5. září 2018 20:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Do Česka jedeme pro body, oznamuje bývalý snajpr Milánu na lavičce Ukrajiny Ševčenko

Chceme body, říká odhodlaně Ševčenko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chceme body, říká odhodlaně Ševčenko. | foto: ČTK

Uherské Hradiště Trenér Andrej Ševčenko přijel s ukrajinskou fotbalovou reprezentací k úvodnímu utkání Ligy národů do Uherského Hradiště proti českému týmu pro tři body, ale nepohrdl by ani remízou. Bývalý slavný útočník AC Milán si chce se svými svěřenci dát pozor na standardní situace a hru po křídlech.

„Tým určitě přijel do Česka pro vítězství, určitě se budeme snažit získat tři body. Budeme se snažit udělat vše, co umíme. Ale jestli to bude remíza, to se taky dá považovat za pozitivní výsledek,“ řekl na tiskové konferenci Ševčenko.

Ukrajinci se ve tříčlenné skupině Ligy B nové soutěže vedle českého celku utkají ještě se Slovenskem. Vítěz postoupí do elitní Ligy A, naopak poslední celek sestoupí do Ligy C. Liga národů je navíc dodatečnou kvalifikací o mistrovství Evropy.

Ukrajina bude prvním soupeřem České republiky v Lize národů.

Ukrajina bude prvním soupeřem České republiky v Lize národů.

„Všechna tři mužstva jsou zhruba na stejné úrovni. Každý z mančaftů může získat plný počet bodů, všichni mají stejné šance. Jestliže dokážeme předvést to, co umíme a na co máme, věřím, že výsledek pro nás bude pozitivní a budeme bodovat,“ uvedl Ševčenko.

V českém kádru je hned osm hráčů pražské Slavie, která nedávno vypadla ve 3. předkole Ligy mistrů s ukrajinským Dynamem Kyjev. „Sledoval jsem ty zápasy, jsem si vědom, že osm hráčů je v reprezentaci, takže určitě někteří budou v sestavě. Ale nemyslím si, že styl Slavie bude stylem hry reprezentace,“ uvedl Ševčenko.

„Každopádně očekávám, že česká reprezentace bude hrát po křídlech, centry, na tento styl jsme připraveni. Dívali jsme se na spoustu zápasů českého týmu na videu. Jsme si vědomi, že má hodně vysokých hráčů, které používá při standardkách. Takže se je budeme snažit uhlídat,“ dodal jednačtyřicetiletý nejlepší střelec ukrajinské reprezentační historie.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz