Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Za Dánsko nastoupí v Lize národů amatéři a futsalisté. Svaz se s hráči nedohodl na smlouvě

Sport

  9:29
Kodaň - Vedení dánské fotbalové reprezentace nominovalo na nadcházející zápasy se Slovenskem a Walesem rezervní tým včetně několika futsalistů. Elitní dánští hráči se totiž nedohodli se svazem na nové smlouvě, jádrem sporu je vyřešení otázky osobních a reprezentačních sponzorů.

Zklamání bylo vidět i na střelci dánské branky Christianu Eriksenovi. foto: Reuters

Tým, který na mistrovství světa v Rusku vypadl v osmifinále na penalty s Chorvatskem, ve středu odehraje přípravný duel v Trnavě a v neděli přivítá v Lize národů Wales. Pokud by Dánové nenastoupili, hrozilo by jim v krajním případě i vyloučení z mistrovství Evropy 2020.

Na dánské lavičce nebude ani trenér Aage Hareide. Podle médií svaz nechtěl, aby vedl mužstvo, které si nevybral. Slováci jsou pohoršení a zklamaní, že přišli o kvalitního soupeře. „Jaký to má smysl, že odjeli s takovými hráči na Slovensko? Aby neplatili pokutu? Aby neměli problémy s UEFA? Po sportovní stránce nám takový zápas nedá nic,“ zlobil se trenér Ján Kozák na tiskové konferenci.

Dánský obránce Jonas Knudsen při tréninku Dánů na MS.

Slovenský svaz se rozhodl v reakci na situaci snížit vstupné na zápas na symbolické jediné euro. „Fanouškům, kteří si koupili lístky, bude vstupné vráceno,“ uvedl v prohlášení. „Stali jsme se obětí sporu Dánské fotbalové unie s reprezentanty,“ dodali přestavitelé SFZ. Obrátí se zároveň na UEFA s podnětem, aby se situací zabývala a vyvodila z ní důsledky.

Podobný konflikt řešil dánský svaz loni s ženskou reprezentací. Úřadující vicemistryně Evropy odmítly kvůli sporu o mzdách a investicích do ženského fotbalu nastoupit ke kvalifikačnímu duelu proti Švédsku, které vyhrálo kontumačně.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!