6. září 2011 11:26 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Drulák: Ať jde Bílek do pr... To je na kriminál, oplácí Šmicer

Vladimír Šmicer (uprostřed) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Šmicer (uprostřed) | foto: ČTK

PRAHA Internacionál Radek Drulák nešetřil s kritikou české fotbalové reprezentace po remíze ve Skotsku. "Ať jde pan Bílek do pr...," řekl na adresu kouče deníku Sport. Rozčílil tak manažera národního týmu Vladimíra Šmicera. "Jeho výroky jsou skoro na kriminál. Už není jedním z nás," vrátil Šmicer úder. A vypukla válka slov.

Česká fotbalová reprezentace má v kvalifikaci velmi blízko k postupu do baráže mistrovství Evropy. Jenže remízu 2:2 v Glasgow na poslední chvíli zachránil Jan Rezek, když nasimuloval penaltový pád ve vápně a rozčílil tak celé Skotsko. Svěřenci trenéra Michala Bílka navíc znovu nezanechali nějak výjimečný dojem.

Série výroků dvou bývalých kolegů z národního týmu pak přerostla ve slovní přestřelku. Tu odstartoval tvrdou kritikou Drulák. "Na co tam ten Bílek sedí? Ať jde do prd... Podle mě není žádná persóna. Nikdy nebyl," nebral si servítky někdejší kanonýr Drnovic.

Ty věty Šmicer nedokázal přejít. "Dokud je kritika únosná, tak je to v pořádku. Ale co Drulák vulgárně prohlásil, to je skoro na kriminál. Stydím se, že jsem s ním někdy hrál fotbal. Nevím, kde se v něm ta zloba bere," reagoval manažer reprezentace v pořadu ČT 4 Studio fotbal.

O jedenáct let starší Drulák se o několik dní později ještě víc rozčílil. "Opravdu řekl, že se stydí, že se mnou hrával? Takový mladý smrad mě nemá co kritizovat. Je ještě sopel, tak ať se podle toho chová a nemluví o kriminále," oplatil Drulák.

Většina fanoušků stojí na jeho straně, i když si nebere servítky. "Co jsem řekl, za tím stojím. Nikdy jsem se neschovával a vždy nazýval věci pravými jmény a teď to nehodlám měnit. Rád bych kluky pochválil, ale jestli si někdo myslí, že jsme hráli dobře, tak je na omylu," pokračoval Drulák.

Šmicerovi nejvíc vadí, jak se nejen experti a internacionálové vyjadřují k reprezentaci a sám se hráče snaží spíš bránit. "Po Skotku jsem přišel na snídani a všichni se tvářili jako by někde vybuchla bomba. Místo euforie ze zachráněné remízy se na nás valí kritika. Že prý umíme skórovat jenom břichem. Vždyť neplatí jen góly, které padnou do šibenice," zlobil se Šmicer.

Tým se kvůli negativním ohlasům zatahuje do ulity a panuje v něm stále větší nechuť mluvit s novináři. "Žádný bojkot nehrozí, ale pomalu to přechází do osobní roviny. Možná příště některým novinářům prostě nedají rozhovor, protože si jejich jména hlídají," dodal Šmicer pro deník Sport.

Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?