Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila

Statistiky nelžou: Podívejte se, jak si vedli Baroš, Rosický a Jiráček

14:30aktualizováno  15:50
Šlo o jeden z nejdůležitějších kvalifikačních utkání o postup na EURO. Česká fotbalová reprezentace nakonec ve Skotsku vybojovala remízu 2:2. Jak si vedly opory Baroš a Rosický a debutant Jiráček? Lidovky.cz pro vás připravily podrobné statistiky těchto hráčů.

Barošovy momenty:
4. minuta - Po přihrávce Jiráčka se ocitl osamocený ve vápně soupeře. Střela ovšem zamířila nad břevno.
24. minuta - Po Kadlecově centru nevystřelil z první, a vzápětí ho o míč Skotové obrali.
35. minuta - V rychlém kontru sprintoval do pokutového území, po kličce do středu hřiště vypálil. Pokus zablokovali obránci.
38. minuta - Po dlouhém výkopu Laštůvky se zjevil za obranou. Nechal se ale doběhnout a o balon přišel.
46. minuta - Rosický ho vyslal do samostatného úniku, který Baroš zakončil nepřesnou střelou. Míč prošel kolem levé tyče skotské brány.
82. minuta - Vystřelil z velké vzdálenosti, s čímž gólman McGregor neměl vůbec žádný potíže.
90. minuta - V nastavení ho vystřídal Kamil Vacek.

Rosického momenty:
6. minuta - Z přímého kopu nacentroval přesně na Rajnocha, který hlavou nezamířil přesně.
35. minuta - Ukořistil balon soupeři a vyslal na zteč Baroše.
46. minuta - Přihrávkou do prostotu uvolnil opět Baroše, jenž branku netrefil.
57. minuta - Po kličkované v pokutovém území soupeře zakončil, ale pokus byl ztečovaný. K míče měl nakonec blízko i Hubník, ale gólman McGregor jej lapil.
69. minuta - Na hranici velkého vápnu vystřelil přes obránce a míč letěl přesně k tyči. Rezek ale nestačil uhnout a míč skončil v outu.

Jiráčkovy momenty:
4. minuta - Narazil si s Barošem a sprintoval do pokutového území, kde míč útočníkovi vrátil. Ten gólovou pozici neproměnil.
37. minuta - Ke střele ho vybídl Hubník. Přihrávku si dlouho zpracovával a k zakončení se nedostal.
77. minuta - Nahradil ho Tomáš Pekhart.