Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rosický má naraženou šlachu, kvůli které 18 měsíců nehrál

Sport

  11:51
PRAHA - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický si ze sobotního duelu se Skotskem odnesl nakopnutou podkolenní šlachu, kterou si musel nechat v minulosti operovat a následně 18 měsíců nehrál. Po remíze 2:2 trápí zdravotní problémy také Petra Jiráčka, Milana Baroše, Romana Hubníka a Jana Rajnocha.

Utkání se Skoty foto: ČTK

Rosický po utkání v Glasgowě viditelně kulhal. Podle lékaře národního týmu Petra Krejčího má problémy s podkolenní šlachou, kvůli níž vynechal celou sezonu 2008/2009. záložník Arsenalu proto dnes s týmem raději netrénoval.

"Tomáše kopli do kolene. Bolí ho ta šlacha, kterou měl před časem operovanou. Spíš je to ale jen naražené, uvidíme. Zítra podstoupí vyšetření ultrazvukem, abychom měli jistotu, že tam nic není," řekl ČTK Krejčí.

Zatím nedokáže říct, jestli Rosický bude schopen nastoupit k úternímu přípravnému zápasu s Ukrajinou. "Teď to nedokážeme posoudit. Zjistíme, jestli tam něco je a pak to necháme na něm, jak se bude cítit," uvedl.

Jiráčka trápí kotník

Reprezentační debutant Petr Jiráček si v první půli obnovil poranění kotníku, které si přivodil v posledním ligovém utkání se Spartou. "Má tam výron. Už o poločase ho to bolelo, ale chtěl hrát. Dnes to má oteklý, bude mít jen regeneraci. Je to ale překvapivě hodně tvrdý hráč, takže si myslím, že ten bude moci hrát. Musíme ale myslet také na Plzeň," dodal Krejčí.

Kromě Rosického dnes netrénovali ani Baroš, který má delší dobu svalové potíže, a Hubník. Obránce Herthy Berlín má nakopnutý palec. Rajnoch má naraženou pátou záprstní kůstku a půjde na rentgen, aby se vyloučila možnost zlomeniny. Dnes však s týmem normálně trénoval.

Autoři: ,