Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Luhový: Proč Sparta opět vybouchla? Lavička je moc slušný člověk

Sport

  11:51
PRAHA - „Fotbalisté Bernu měli v zápase větší drajv a to rozhodlo o jejich výhře a postupu.“ To si myslí bývalý fotbalový reprezentant Milan Luhový o rozhodujícím utkání o postup z Evropské ligy, v němž Sparta selhala.

Hoarau z Young Boys Bern v souboji s Bořkem Dočkalem. foto: Reuters

Sparta, která musela minimálně remizovat, s Young Boys Bern prohrála 2:0. Ve skupině obsadila třetí místo a z dalších bojů je vyřazena.

„Sparta dala za poslední roky dohromady jedno z nejlepších mužstev, jak pojetím hry, tak kombinací. Jenže jejím problémem ve čtvrtek bylo, že trenér Lavička je charakterem slušný člověk bez emocí a drajvu,“ tvrdí Luhový.

„Rozdíl mezi Spartou a přece jen herně slabším soupeřem pak nebyl znát. Lavička udělal chybu už den před zápasem, kdy mluvil o rozpoložení svého mužstva. Mimo jiné prohlásil, že se nic neděje, že i v oslabení chtějí vyhrát. Což považuju za zásadní chybu,“ míní Luhový.

Podle něj dal slabší soupeř do zápasu mnohem víc emocí a to rozhodlo.

Marek Matějovský na kolenou.
Zklamání na straně Sparty bylo veliké.
Marek Štěch v bráně Sparty si na penaltu sáhl, ale vytěsnit mimo tyče ji...
Renato Steffen (v popředí) právě stvrdil gólem na 2:0 vítězství Bernu nad...

„Nejlepším hráčem Sparty byl jednoznačně brankář Štěch, který své mužstvo několikrát podržel a měl šanci i při penaltě, při níž si na míč sáhl. A jestli by sparťané byli silnější s Lafatou, o tom nechci spekulovat. Možná by jednu z šancí proměnil, ale možná taky ne, zkrátka nemá smysl se o tom bavit. A umělý trávník na výsledku žádný podíl neměl, protože Sparta byl na tyto podmínky velice dobře připravená,“ říká Luhový.

„Jestliže Sparta měla šance ke skórování, v prvním poločase Krejčí, Přikryl i Dočkal, ve druhém Konaté, Hušbauer a Holek, a přesto nedala gól, vychází to z osmdesátiprocentního tlaku na její hráče. Ten tlak musí být minimálně stoprocentní, ne-li vyšší.“

„Jak říkám, největší chybou byla Lavičkova pozice. Zkrátka v jeho emocionálním přístupu k zápasu, s čímž se snaha domácích nedala srovnat,“ uzavírá Luhový.

Autor: