Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zápotočný: Doufám, že jsem šanci chytil za pevné pačesy

Sport

  23:00
PRAHA - Před derby se Slavií se díky zranění spoluhráče Vlastimila Vidličky dostal do základní sestavy sparťanských fotbalistů a ve dvou ze tří zápasů otevřel skóre. Letenský bek Tomáš Zápotočný se z náhradníka stává hráčem, který střelecky táhne Pražany.

Radost fotbalistů Sparty Tomáše Zápotočného (vlevo) a Bekima Balaje foto: ČTK

Ve čtvrtek nasměroval tým vedoucím gólem k výhře 3:1 v Evropské lize nad Bilbaem, teď gólově "načal" v domácí soutěži Ostravu. Zkušený zadák je rád, že chytil šanci, a doufá, že se mu povedlo zvýšit konkurenci v mužstvu. "Dostal jsem se do sestavy kvůli zranění spoluhráče, což je trošku štěstí. Doufám, že jsem ho chytil za pevné pačesy. Je to šancička, na kterou hráč čeká a hlavně na ni musí být připravený. Kdybyste zklamal, tak už se tam třeba nemusím dostat," řekl Zápotočný.

K TÉMATU

Proti Bilbau otevřel skóre v 26. minutě, dnes se trefil ještě o deset minut dříve. "Je to trošku i štěstíčko, pro toho hráče taková třešnička na dortu. Jsem rád, že jsem dal gól, ale důležitější je pro mě vítězství. Vždy bych vyměnil gól za vítězství," uvedl Zápotočný.

Proti Baníku si z pozice pravého obránce naběhl až na malé vápno a hlavou uklidil do sítě centr z levé strany. "Trošku mi to trvalo, než jsem si na tu pozici pravého beka zvyknul. V derby to nebylo úplně dobré, ale zápas od zápasu se cítím líp. Když trenér řekne, jsem schopný nastoupit i na hrotu," podotkl Zápotočný, který platí za velkého univerzála.

Ruka byla nechtěná, dušoval se obránce

Dvaatřicetiletý obránce měl prsty i v druhé sparťanské brance, když po jeho teči zvýšil Václav Kadlec na konečných 2:0. Zápotočný přiznal, že míč při centru nezasáhl hlavou, ale rukou. "Šel jsem do hlavy a jedna ruka mi zůstala za tělem. Trefilo mě to do ruky. Bylo to nechtěné, nekoordinovaný pohyb a spadlo to na ruku. Rozhodčí asi udělal chybu," řekl Zápotočný.

"Na druhou stranu když je to neúmyslné, nemusí se to pískat," přemítal. Čtyřnásobný reprezentant bere své gólové okamžiky i jako zvýšení konkurence v letenské sestavě, až se uzdraví někteří zranění hráči. "Vlasta Vidlička se v kabině smál, že jsem mu dal a že to bude mít těžké. On taky cítí konkurenci. Ale když bude zdravá a nebudeme si závidět, tak to bude dobré. Sparta konkurenci potřebuje," dodal Zápotočný.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...