13. listopadu 2011 17:33 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalisté odletěli bez větších zdravotních potíží

Autobus české fotbalové reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus české fotbalové reprezentace. | foto: ČTK

PRAHA Čeští fotbalisté odletěli dnes odpoledne do Podgorice k odvetnému utkání baráže s Černou Horou, která rozhodne o postupujícím na mistrovství Evropy. Hráči nepochybují o tom, že pokud zopakují výkon z pátečního zápasu na Letné, v němž vyhráli 2:0, bude postup jejich. Nechtějí však jen bránit dvoubrankový náskok, ale vstřelit rozhodující gól.

Na palubu letadla nastoupila kompletní česká výprava. Žádný z hráčů nemá vážnější zdravotní problémy, které by ohrožovaly jeho start v úterním duelu. Přestože do něj svěřenci trenéra Michala Bílka půjdou s dvoubrankovým náskokem, tuší, že o postup budou muset ještě hodně bojovat.

"Víme, že nás čeká ještě hodně práce. Mistrovství je relativně blízko, ale za 90 minut se může stát cokoli. Proto tam jedeme s pokorou," řekl brankář Petr Čech. "Když podáme stejný výkon jako v Praze, tak budeme mít velkou šanci postoupit," připomněl výhru 2:0, za kterou národní tým sklízí chválu ze všech stran.

"Chceme dát gól"

Pro klidný postup bude důležité dát pokud možno brzy gól. Pak by soupeř potřeboval skórovat minimálně čtyřikrát. "Gól v naší síti by byl komplikací, naopak gól v jejich síti nám situaci výrazně ulehčí. Proto nehodláme jen bránit, ale chceme gól dát," uvedl Čech.

Utkání se hraje v úterý od 20:15 v Podgorici. Hlavním rozhodčím bude Ital Nicola Rizzoli. "Pískal nám před měsícem zápas Chelsea s Valencií a pískal dobře. Má zkušenosti, takže by neměl podlehnout atmosféře. V Itálii také bývá bouřlivá atmosféra, proto asi padla volba na něj, že je na to zvyklý," řekl Čech.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!