Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia může být poslední. Zápas v Plzni možná nestihne kouč Koubek

Sport

  18:00
PRAHA - Fotbalisté pražské Slavie se v sobotním utkání 11. kola první ligy v Plzni možná budou muset obejít bez trenéra Miroslava Koubka. Hlavní kouč červenobílých je v těchto dnech s reprezentační devatenáctkou ve Slezsku na kvalifikaci mistrovství Evropy a v sobotu od 14:30 ho s mladíky čeká ve Vítkovicích duel proti Gibraltaru.

Trenér Miroslav Koubek foto: ČTK

Ligový zápas v Plzni začíná ve 20:15 a Koubek by měl na přesun do západočeské metropole jen necelé čtyři hodiny. Je možné, že by dorazil až během utkání, nebo u týmu bude chybět a komunikovat s asistenty přes telefon. "Neradi bychom něco předjímali. Existuje celá řada variant a jedna z nich je, že trenér bude sledovat zápas v televizním přímém přenosu a bude jakýmsi trenérem na telefonu," řekla mluvčí Slavie Soňa Nouzáková.

Slavia s možnou Koubkovou absencí počítala dopředu. Šlo o podmínku, kterou si při jeho uvolnění do pražského klubu stanovila Fotbalová asociace ČR. "Dopředu jsme věděli, že tahle situace nastane, byli jsme na ni připraveni. V době současných komunikačních technologií je trenér s mužstvem a asistenty v každodenní intenzivním kontaktu," uvedla Nouzáková. Koubka, který převzal Slavii před měsícem, jsou připraveni zastoupit asistenti, oficiálně by vedl mužstvo zřejmě Juraj Šimurka.

"Samozřejmě jsme si před odjezdem trenéra Koubka stanovili náplň tréninků a intenzivně na tom pracujeme. Jsme spolu v každodenním kontaktu, velice podrobně ho informujeme, jak tréninky proběhly, jak na tom jednotliví hráči jsou, zda jsme splnili to, co jsme si stanovili. Probíráme detailně úplně všechno," řekl Šimurka. Slavia se v Plzni pokusí napodobit jarní vítězství 1:0. Pokud by neuspěla, hrozí jí, že klesne na poslední příčku tabulky v případě, že by Znojmo bodovalo v Ostravě.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat