Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Fotbaloví chuligáni na Slovensku chystají další demonstraci proti vládě, v Česku zatím naplánovaná není

Chuligáni v Praze. foto: Reuters

Bratislava - Neuběhl ani měsíc a fotbaloví fanoušci na Slovensku chystají další protesty proti současným vládním opatřením. Na demonstraci konané v Bratislavě se chystají skalní příznivci jednotně v černém, v Česku se zatím opakování demonstrace nenaplánovalo.
  5:00

Na Slovensku je v současné době faktický zákaz vycházení, výjimku z výrazného omezení volného pohybu získají lidi s negativním testem na koronavirus. Ti zde od 2. listopadu nebudou již vůbec omezeni ve volném pohybu. Prokázat se budou moci nejen testem z celostátního testování, ale i aktuálním výsledkem obvyklého PCR testu, který provádějí laboratoře.

V současné době je u východních sousedů možné demonstrovat, celkový počet účastníků ale musí být pod tisíc lidí, čehož využije právě tvrdé jádro fotbalových fanoušků. To se chystá demonstrovat proti současným opatřením vlády premiéra Igora Matoviče.

Chuligáni v Praze.
Ondřej Pála se snaží zastavit rozjeté fanoušky na Staroměstském náměstí 18....

„Slováci, dne 17.11.2020 v 15:00 se opět uvidíme. Věříme, že nás jako první kolo bude dost! Nenechme se zastrašit a spojme celý národ proti tomuto šílenství, které ničí byznys za podnikáním, domácnost po domácnosti, můžem! Všichni společně v černém proti totalitě za svobodné Slovensko!“ vyzývají organizátoři akce.

Na té úvodní před necelým měsícem se podle deníku SME sešlo okolo 500 lidí, fanouškovské portály mluvily o účasti čtyřikrát vyšší. Kromě fotbalových příznivců, kteří do Bratislavy přijeli z různých částí země, dorazili také příznivci krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko vedené Marianem Kotlebou.

V Česku se protest zatím nechystá

Fanoušci na Staroměstském náměstí, kteří ve spolupráci se spolkem HON (Hnutí občanské nespokojenosti) pořádali podobnou událost 18. října, zatím žádnou událost nesvolali, stránky radikálních příznivců informují jen o bratislavském protestu.

I když zástupci z řad chuligánů slibovali tehdy pokojný průběh, demonstrace se nakonec zvrhla ve střety fanoušků s policií. Při protestech bylo zraněno 25 policistů, sedmnáct z nich skončilo s pohmožděninami.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park
SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park

Za sychravého počasí se toho s dětmi dá dělat stále méně a méně… Co takhle vyrazit do Brna do BRuNA? Vyhrajte s námi rodinné vstupné a užijte si...

Mohlo by vás zajímat