Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hašek: Pod Hřebíkem budu mít ve Spartě víc pravomocí

Sport

  13:57
PRAHA - Generální sportovní manažer fotbalové Sparty Jaroslav Hřebík při zápasech prvního týmu zřejmě nebude sedávat na lavičce, ze které má mužstvo koučovat první trenér Martin Hašek. Taková je dohoda nově sestaveného realizačního týmu letenského klubu. Sparta bude na jaře hájit šestibodový náskok v čele ligy před Libercem.

Trenéři fotbalové Sparty Praha Martin Hašek (vlevo) a Václav Jílek foto: ČTK

Ještě během podzimu na lavičku s Haškem chodil i v prosinci odvolaný generální sportovní manažer Jozef Chovanec. Nyní dostane Hašek při koučování zápasů hlavní slovo. "Co jsme se ještě v pondělí bavili, tak generální sportovní manažer na lavičce být může, ale mně říkal, že se k tomu nechystá. Za sebe tvrdím, že bych vůbec neměl problém, kdyby tam byl se mnou. Takhle si budu jen muset vzít oblek," uvedl Hašek.

"Pan Hřebík v nás má důvěru, nechce nás řídit přes vysílačku a ve dvacáté minutě nám dávat nějaké pokyny," řekl Hašek s úsměvem při dnešním setkání s novináři při zahájení zimní přípravy Sparty. Platí ale také, že si Hřebík ponechá poslední slovo pro případy, kdy sparťanští trenéři nedojdou při řešení různých otázek k úplné shodě.

"Kompetence jsou jasně dané, nejvyšším šéfem je GSM, pak já a pak to jde dál," naznačil Hašek. Společně s novým asistentem Václavem Jílkem jsou před jarní částí sezony plni očekávání a na spolupráci s Hřebíkem se velmi těší. "Budeme dělat společně a týmově. Ve většině rozhodnutí chceme dosáhnout konsenzu," řekl Hašek.

Hřebík bude v týdnu také pravidelně dohlížet na tréninkový cyklus, s trenéry bude konzultovat složení základní jedenáctky a taktiku. Bezprostředně před zápasy prý může být v šatně, stejně jako v poločasových pauzách. "Jsem přesvědčený, že naše spolupráce bude na vysoké úrovni, všichni v realizačním týmu máme na fotbal stejný pohled," podotkl Hašek, který pod Hřebíkem ve Spartě ještě hrál v sezoně 2001/02, v níž letenský tým zářil v Lize mistrů a prošel až do jarní fáze.

Chovanec dělal některá rozhodnutí sám

Hašek by měl nyní také dostat i větší pravomoci než v době, kdy funkci sparťanského generálního sportovního manažera vykonával Chovanec. "Mé kompetence by měly být posíleny v tom, že jsem partnerem u všech důležitých rozhodnutí. Dřív to tak pokaždé nebylo, ale to není žádná stížnost. Povinností bývalého GSM nebylo všechno se mnou konzultovat, něco si prostě rozhodoval sám a měl na to plné právo," uvedl Hašek.

Ten byl v polovině prosince od sparťanského týmu odvolán i s celým realizačním týmem, ale Hřebík jej nakonec ve funkci prvního trenéra ponechal. "Odvolán jsem byl jen de facto, de iure jsem měl stále platnou smlouvu a bylo mi naznačeno, že pan Hřebík se mnou počítá dál. O dovolené jsem tak měl klidnou hlavu. Když jsme se sešli s panem Hřebíkem i na schůzce, měl jsem po ní jasno, že chci pokračovat dál," uvedl Hašek.

Na spolupráci s bývalými kolegy, kteří ale už v Hřebíkových plánech nefigurovali, bude vzpomínat v dobrém. Hašek si prý přál, aby v realizačním týmu zůstali asistent Aleš Jindra, trenér brankářů Jan Stejskal a masér Tomáš Stránský.

Novými tvářemi nyní budou třeba asistent Jílek, trenér brankářů Pavel Srníček nebo nový vedoucí mužstva Miroslav Baranek. "Všechny změny jsme s panem Hřebíkem konzultovali, u některých jmen nebyl prostor na diskusi. Argumenty pana Hřebíka jsem chápal a musel respektovat," dodal Hašek.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...