Sobota 26. září 2020svátek má Andrea 10 °C déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Haška rozzlobilo rozhodnutí disciplinárky. Je to skandál, bouří

Ivan Hašek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Hašek. | foto: ČTK

PRAHA Výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu na svém dnešním zasedání odmítl rozhodnutí disciplinární komise řídící komise pro Čechy zastavit vymáhání peněžité pokuty od Bohemians Praha a jejího prezidenta Karla Kapra.

Česká disciplinárka tak rozhodla na základě dokumentu ze zasedání odvolací a revizní komise z 1. června, který byl prohlášen za neplatný. Podle předsedy ČMFS Ivana Haška je takové rozhodnutí skandální. Bohemians Praha a Karel Kapr byli v květnu potrestáni pokutou šest milionů korun respektive 300 tisíc za nenastoupení k utkání proti Bohemians 1905 a za nedodání důkazů v korupční aféře, kterou Kapr svým obviněním vyvolal.

Pokuty však nebyly uhrazeny, a Bohemians Praha tak nedostalo profesionální licenci a sestoupilo do ČFL. Dostalo se tak do kompetence disciplinární komise pro Čechy. Ta na svém zářijovém zasedání rozhodla, že pokutu vymáhat nebude. "Považujeme to za krajně nešťastné rozhodnutí. Požádali jsme pana Votíka jako předsedu řídící komise pro Čechy, aby na příští zasedání přišel s nějakým řešením. S tímto rozhodnutím se nemůžeme smířit, jelikož významně poškozuje české fotbalové hnutí," uvedl místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

Česká disciplinárka své rozhodnutí vysvětluje tím, že měla k dispozici pouze dokument ze zasedání odvolací a revizní komise z 1. června 2010, na kterém byl trest zrušen. Toto zasedání však bylo prohlášeno za nulitní, jelikož komise nebyla usnášeníschopná.

"Pokud jedna ze stran přinese listinu jako důkaz, tak je třeba si ověřit její pravost. A to tady podle mě neproběhlo. Přirovnám to k tomu, kdybych přišel na disciplinárku s papírem, na kterém by bylo napsáno ORK, pod tím by byli podepsaní tři lidé, kteří nikdy v ORK nebyli a u toho by bylo napsáno, že se můj trest ruší. Disciplinární komise by pak na základě toho řekla, že neměla jiný dokument, a tak rozhodla podle tohohle papíru. To je absurdní," prohlásil Rajchl.

"Disciplinární komise pro Čechy podle mě moc dobře věděla, jaké je naše stanovisko. Všechny informace k tomu byly veřejně dostupné," dodal. Podle předsedy ČMFS Haška je jednání disciplinární komise skandální. "Já to považuji za cílený útok na vedení ČMFS. Proto jsem požádal pana Votíka, aby výkonnému výboru okamžitě vysvětlil, na základě čeho bylo takto rozhodnuto.

Na příštím výkonném výboru to budeme řešit," řekl Hašek. "Pokud jednotlivé orgány svazu od těch nejnižších k nejvyšším nebudou vzájemně spolupracovat a respektovat svá rozhodnutí, tak bude naše práce hodně složitá," dodal Rajchl.

Vakcína se už vyrábí. Měla by stát 99 korun, prozradil Prymula

Roman Prymula | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Průběh nemoci covid-19 je nyní čtyřikrát mírnější než na začátku. Nedá se ale říct, že by virus oslaboval, v populaci...

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

David Pastrňák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!