Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kapitán reprezentace Rosický: Do Španělska jsme přijeli bojovat

Sport

  18:51
GRANADA - Do Španělska se vrátil Tomáš Rosický letos na jaře už podruhé. S Arsenalem na Barceloně prohrál v Lize mistrů 1:3, zítra by kapitán české reprezentace stál o lepší výsledek. V kvalifikační bitvě s mistry světa bude jeho pozice ještě obtižnější.

Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický foto: ČTK

Dají se vaše čerstvé zkušenosti z klubu nějak využít i v národním týmu?
O nějaké poznatky jsem se už podělil s trenéry a něco se určitě uplatnit dá. Španělsko se z půlky kryje se sestavou Barcelony a jeho herní styl je velmi podobný. Nejdůležitější je španělská záloha - to je jejich srdce. Mají v ní mimořádné hráče a proto jsou nyní tak výjimeční.

Asi se ani nedostanete moc často k míči. Jak se s tím vyrovnáte?
Ve způsobu, jakým si předávají míč, jsou Španělé opravdu nejlepší na světě. Z naší pozice musíme být neoblomní a vydržet koncentrovaní. Zrovna v tomhle zápase to bude strašně důležité.

Čtěte také

 

Je radost hrát takový zápas, i když s českým týmem v něm nikdo nepočítá?
Určitě to je radost, moc se na ten něj těšíme. Španělé jsou sice jasný favorit, ale my sem určitě nepřijeli odevzdaní. Právě naopak - přijeli jsme bojovat.

Musíte spoluhráčům zvedat sebevědomí, nebo naopak krotit nadšení před zápasem se zvučným soupeřem?
Já bych určitě nic nekrotil, čím víc budou namotivovaní, tím to bude lepší. A motivace je v tomto případě vlastně automatická.

Španělský trenér o vás mluví jako o nejnebezpečnějším hráči Česka. Jak se vám taková slova poslouchají?
Každý je rád, když o vás někdo něco řekne, ale nic to neznamená. Důležitější je, abychom zítra zahráli jako tým. Jako kapitán mám za mančaft největší zodpovědnost, to je bez debat.

Dá se kalkulovat s tím, že by vás domácí mohli podcenit?
To se nestane z jednoduchého důvodu. Stačí se podívat na situaci ve skupině. Když Španělé vyhrají, budou už jednou nohou na mistrovství, takže na podcenění z jejich strany v žádném případě spoléhat nejde.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!