Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Vzkaz pro české hráč po příletu do Granady: Dostanete od nás 5:0!

Sport

  13:00
GRANADA (Od zpravodaje LN ve Španělsku) - V Granadě nese letiště jméno podle slavného básníka a místního rodáka Federika Garcíi Lorky. Ve čtvrtek na jeho dráze přistanou vyhlášení fotbaloví poetové ze španělské reprezentace, ale už o den dřív to stihli jejich čeští soupeři.

Fanoušci vítají španělské fotbalisty foto: ČTK

Tým trenéra Bílka přivítalo vpodvečer podobné počasí, s jakým se fotbalisté loučili v Praze. Příjemné jarní klima s teplotami lehce pod dvacítkou. Předpověď na páteční večer vypadá ale úplně jinak. S téměř stoprocentní jistotou lze předpokládat, že Čechovi, Rosickému a dalším z hostující sestavy bude při pobytu na granadském trávníku pořádně horko.

Při příjezdu do rezidence Palacio De Los Patos (Palác kachen), kde je česká výprava ubytovaná, obklopila autobus v úzké ulici skupina fanoušků. Jedni vyvolávali zkomolená jména Rosického a Čecha, jiní gestikulovali směrem k hráčům pomocí prstů na rukou: Dostanete 5:0! Jasný vzkaz a důkaz sebevědomí, jakým oplývá země mistrů světa. "Vlastně jsem ještě s nároďákem nezažil, že by byl favorit tak jasný," vyprávěl kapitán Tomáš Rosický při odletu.

Hvězdy do Granady nespěchají
Obvykle Granada vábí návštěvníky nejvíc na palác Alhambra pocházející z dob, kdy Pyrenejský ostrov ovládali Maurové. Mimo prázdninovou sezonu na sebe upozorní v jiných souvislostech. Z fotbalového pohledu jsou tu zvyklí na skromnější podívanou. Místní klub působí ve druhé lize, kde soupeří mimo jiné i s barcelonskou rezervou.

Skotsko - Španělsko (fotbalisté Španělska slaví)

Teď si na šestnáctitisícovém stadionu užijí umění áčkových hvězd opěvovaného klubu z Katalánska. Xaviho, Iniestu či Villu tady fanoušci nemají šanci za normálních okolností vidět, stejně jako další slavná jména. Španělský výběr hvězd do dějiště zápasu však vůbec nespěchá. Od začátku týdne přípravu tráví v komplexu Ciudad del Fútbol, což je špičkový areál umístěný 25 kilometrů za Madridem.

Nejbližší soupeř se v táboře velkých favoritů příliš neřeší. Španělsko se nachází v postavení, kdy z Čechů nemusí mít přehnané obavy. Stačí se podívat do novin. Sportovní deník As věnuje nadcházejícímu zápasu až osmnáctou stránku. Hlavním tématem článků vůbec není otázka, zda hosté mají šanci favorita obrat o body. Mnohem víc se probírá dilema, jestli trenér Del Bosque vyjde vstříc Barceloně a Realu Madrid a kvůli namáhavému programu obou velkoklubů ušetří některé jejich opory.

Podle informací ze španělského tábora však nikdo žádné úlevy nedostane. K nim může dojít až při úterním vystoupení v Litvě. Plány šampionů by nabouralo, kdyby je jejich nejbližší pronásledovatel ve skupině obral o body, se kterými Španělé jistě počítají. Pro české fotbalisty lákavá představa. Zatím však hodně vzdálená.

Autor: