17. května 2019 11:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Konec legendy. Casillas se po nedávném infarktu rozhodl ukončit kariéru

Gólman FC Porto Iker Casillas se loučí po vyřazení od Liverpoolu s Ligou mistrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gólman FC Porto Iker Casillas se loučí po vyřazení od Liverpoolu s Ligou mistrů. | foto: Reuters

Porto Legendární španělský brankář Iker Casillas se rozhodl ukončit svoji bohatou fotbalovou kariéru, píší portugalská média a britský portál Independent. Španělský mistr světa a Evropy, který koncem května oslaví 38. narozeniny se rozhodl ukončit profesionální kariéru na základě jeho nedávného infarktu, který utrpěl na tréninku FC Porto.

„Musím být vděčný, protože jsem měl obrovské štěstí. Chci poděkovat spoustě lidí, díky nim se cítím milovaný,“ řekl Casillas na tiskové konferenci po svém infarktu.

Casillas přišel do Porta v roce 2015 z Realu Madrid, se kterým vyhrál pětkrát španělskou ligu a třikrát Ligu mistrů. Portu pomohl v minulém ročníku získat ligový titul a Superpohár. 

Gólman FC Porto Iker Casillas se loučí po vyřazení od Liverpoolu s Ligou mistrů.
Gólman FC Porto Iker Casillas dává po vyřazení od Liverpoolu sbohem Lize mistrů.

Se španělskou reprezentací ovládl mistrovství světa v roce 2010 a Euro v letech 2008 a 2012. Za národní tým nastoupil ve 167 zápasech a je španělským rekordmanem. Pětkrát byl vyhlášen nejlepším brankářem světa.

„Je v pořádku a jeho stav se neustále zlepšuje. Dodržuje pokyny lékařů a podle nich by se měl bez následků zotavit,“ citovala portugalská média manželku mistra světa i Evropy Saru Carbonerovou.

David Ako

On-line reportáž | HOKEJ

Česko - Švýcarsko
5 : 4
Hezký a pohodový zbytek dne.
Pokud Kanada večer zdolá v základní hrací době USA, je velmi pravděpodobné, že by se Češi ve čtvrtfinále utkali s Německem.
Nejlepším českým hráčem v utkání byl vyhlášen kapitán Jakub Voráček.

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.