Čtvrtek 9. července 2020svátek má Drahoslava 12 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Řepka uhradil Erbové alimenty na svého syna, soud ho zprostil návrhu na potrestání

Tomáš Řepka doplatil bývalé manželce Vlaďce Erbové dlužné alimenty na syna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Řepka doplatil bývalé manželce Vlaďce Erbové dlužné alimenty na syna. | foto: ČTK

Brno Městský soud v Brně v úterý zprostil bývalého fotbalistu Tomáše Řepku návrhu na potrestání za neplacení alimentů na syna s modelkou Vlaďkou Erbovou. Řepka částku dodatečně uhradil, byť nižší, než jaká byla v návrhu.

Žalobce navrhoval čtyřměsíční vězení, Řepkovi hrozil až jeden rok. Rozhodnutí soudu není pravomocné, žalobce si ponechal lhůtu pro možnost odvolání. 

Bývalý fotbalový reprezentant už dříve dostal v jiných kauzách 30 měsíců vězení.

Řepka dostal na začátku března od soudu možnost výživné uhradit, aby se trestu vyhnul. Nemusel navíc platit původně vyměřenou výši kolem 175 tisíc korun, ale jen částku kolem 20 tisíc korun. 

Tomáš Řepka s přítelkyní Kateřinou Kristelovou

Tomáš Řepka s přítelkyní Kateřinou Kristelovou

Řepka totiž uspěl u soudu se snížením alimentů z 15 tisíc měsíčně na 5000 korun a usiluje o snížení na 2000. Z této částky brněnský soud vycházel.

„Je na místě vycházet z reálné situace reálného výdělku a majetkových poměrů obžalovaného v předmětném období,“ uvedl samosoudce v krátkém odůvodnění.

Uvedl, že Řepka je otcem dvou dětí, na které platí výživné, a pro reálný příjem 9000 až 10 tisíc korun, které Řepka v dotyčném období údajně měl, je částka 2000 Kč přiměřená. 

Ne vůči potřebám dítěte, ale k tomu, do jaké pozice se obžalovaný dostal, uvedl samosoudce. Řepka tak doplatil necelých 30 tisíc korun, včetně letoška.

Podle státního zástupce Pavla Klimeše je částka 2000 Kč za měsíc nepřiměřená. 

„Postrádám navíc jakoukoliv snahu, aby mohl přispívat víc,“ uvedl Klimeš. 

Řekl, že je Řepkovou věcí, zda se nechá vyživovat nebo si nechat přispívat, ale měl by se více snažit. Podle něj Řepka z původně stanovené částky 15 tisíc Kč „vybruslil“ snadno.

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka

Někdejší reprezentant vydělal fotbalem podle své biografie zhruba 400 milionů korun hrubého, především díky devítiletému angažmá v zahraničí, kde nastupoval za Fiorentinu a West Ham. 

V české lize hrál za Ostravu, Spartu a České Budějovice, s profesionálním fotbalem skončil v roce 2012.

Erbová v březnu uvedla, že za loňský rok jí Řepka poslal několik složenek na 500 korun na úhradu dluhu, letos v lednu poslal také jednu složenku na stejnou částku. 

„Syn navštěvuje soukromou školku za 6000 korun měsíčně. Dochází na individuální hodiny krasobruslení a je v hokejové přípravce, kde platíme 8000 korun paušál za ledy. Výstroj stojí asi 20 tisíc korun,“ vypočetla Erbová.

Řepka bývalé manželce Erbové podle návrhu na potrestání dlužil na alimentech minimálně 175 tisíc korun za období od prosince 2017 do listopadu 2018.

Bývalý reprezentant dostal v letech 2015 a 2016 dvakrát podmíněný trest za řízení v opilosti. 

Tomáš Řepka v dresu Sparty
Kateřina Kristelová a Tomáš Řepka dostali pravomocné tresty.

U pražského soudu letos dostal pravomocný dvouletý trest za zpronevěru a poškozování cizích práv, další půlrok za mřížemi mu přibyl za maření výkonu úředního rozhodnutí.

Řepkovým dlouhodobým neplacením výživného na syna z prvního manželství se zase zabýval Obvodní soud pro Prahu 6. Trestní stíhání v této věci bylo také zastaveno.

FORTUNA:LIGA - 30. kolo

FORTUNA:LIGA

Tým Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 30 22 6 2 58:10 72
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 6 4 60:22 66
3. AC Sparta Praha 30 14 8 8 55:35 50
4. FK Jablonec 30 14 7 9 46:41 49
5. FC Slovan Liberec 30 14 5 11 50:38 47
6. FC Baník Ostrava 30 12 9 9 42:34 45

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

Tomáš Řepka doplatil bývalé manželce Vlaďce Erbové dlužné alimenty na syna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Tomáš Řepka doplatil bývalé manželce Vlaďce Erbové dlužné alimenty na syna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tomáš Řepka doplatil bývalé manželce Vlaďce Erbové dlužné alimenty na syna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.