Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řepka se opět vymlouval u soudu na svou insolventnost. Na syna má dlužit téměř milion

Sport

  15:45
PRAHA - Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka v úterý u soudu vysvětloval, proč neplatil určené výživné na syna z prvního manželství. Podle obžaloby dluží exmanželce Renatě 941 tisíc korun, za což mu hrozí až roční vězení.

Tomáš Řepka foto: MAFRA

Řepka trvá na tom, že jeho špatná finanční situace mu platby neumožňovala. 

Uvedl, že soudy mu výši alimentů vyměřily z platu, který pobíral ve Spartě, a po jeho odchodu z klubu mu nevyhověly ohledně snížení výživného.

Obžaloba se týká období od května 2015 do září 2018, kdy Řepka z určených 25 tisíc korun měsíčně nehradil podle zástupkyně buď nic, nebo jenom část.

Tomáš Řepka s přítelkyní Kateřinou Kristelovou

„Alimenty platil pravidelně dva roky poté, co odešel. Ale už téměř šest let to nefunguje,“ vypověděla u Obvodního soudu pro Prahu 6 fotbalistova bývalá žena. 

Doplnila, že na podzim roku 2017 Řepkovi nabídla, aby na syna přispíval částkou 5000 korun. „To zaplatil jednou. Od té doby, co věc řeší kriminální policie, posílá 500 korun,“ podotkla.

„Majetkově bohužel nemám nic, první a druhé manželství mě stálo prakticky všechno,“ řekl soudkyni Řepka. 

Jeho advokát dodal, že klient čelí devíti exekucím a že jeho dluh je „opravdu hodně vysoký“. Výši částky nechtěl u soudu veřejně konkretizovat.

Řepka je nezaměstnaný a tvrdí, že práci nemůže sehnat. 

„Byl jsem asi před měsícem na úřadu práce a bylo mi řečeno, že s žádnou praxí pro mě žádné zařazení není. V mém případě je to hrozně těžký, celej život jsem kopal fotbal. Najednou skončíte a jste hozenej do vody,“ uvedl. 

Modelka Vlaďka Erbová a její bývalý manžel Tomáš Řepka.

Sociální dávky podle vlastních slov nepobírá, náklady za něj hradí přítelkyně a finančně ho také podporuje matka.

„Teď začínám trenérství v Hostivaři. Zatím v rámci obecně prospěšných prací. Mám nasmlouvané kluky na individuální tréninky,“ doplnil Řepka. 

Doposud podle svého vyjádření z 300 hodin trestu odpracoval 190, začal v polovině ledna. Jeho právník ale upozornil, že z hlediska budoucí práce Řepka může trénovat pouze děti, protože mu chybí potřebná kvalifikace.

Jednání bude pokračovat 16. května. Soudkyně chce počkat na to, jak Městský soud v Brně rozhodne ohledně případného snížení výživného na Řepkova syna z druhého manželství s modelkou Vlaďkou Erbovou. 

Brněnský soud totiž projednává jinou obžalobu na Řepku kvůli alimentům a dal fotbalistovi možnost do května uhradit zhruba 20 tisíc korun, nikoli původně vyměřených 175 tisíc.

Bývalý obránce Ostravy, Sparty, West Hamu a Fiorentiny čelí stíhání i za jiné skutky. 

Tomáš Řepka v dresu Sparty
Tomáš Řepka v budově soudu.

Obvodní soud pro Prahu 6 mu nedávno uložil souhrnný trest 15 měsíců vězení za zpronevěru luxusního vozu a za internetové útoky na Erbovou prostřednictvím smyšlených erotických inzerátů. 

Jiný soud mu přeměnil původní devítiměsíční podmínku za opakované řízení pod vlivem alkoholu na nepodmíněný trest. Obě rozhodnutí jsou nepravomocná.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat