Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Konečně jistota. Pilař zůstane na jaře v Plzni

Sport

  17:02
PLZEŇ/HRADEC KRÁLOVÉ - Fotbalový reprezentant Václav Pilař definitivně zůstane v jarní části sezony v Plzni, kde dokončí hostování z Hradce Králové. Oba kluby uzavřely finální dohodu, přesné znění vzájemného ujednání ale zveřejňovat nebudou. V létě bude mít Pilař volnou cestu do německého Wolfsburgu.

Fotbalista Václav Pilař foto: ČTK

"Jsem rád, že se celá záležitost podařila dotáhnout do zdárného konce. Debaty o Vaškovi se vlekly přes dva měsíce. Pro nás i samotného hráče to nebyla jednoduchá situace. Konečná dohoda umožní hráči klid na přípravu před náročným jarem. Pevně věřím, že prožije podobně úspěšné období jako na podzim," uvedl v prohlášení generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

"V tuto chvíli jsem rád především za hráče, který se může chystat na soutěžní zápasy v dresu Viktorie i na přípravu reprezentace pro EURO 2012," doplnil manažer Hradce Králové Richard Jukl.

Kauza okolo Pilaře se táhla několik týdnů. Wolfsburg chtěl třiadvacetiletého ofenzivního záložníka získat už v zimní přestupovém období, Západočeši ale o svou oporu nechtěli přijít, neboť měla hostovat ve Viktorii až do konce sezony.

Pilař: Těším se, že zase budu řešit jen fotbal

Mistrovský celek v jednu chvíli navíc po Pilařovi chtěl, aby na západ Čech přestoupil. Spekulovalo se, že pokud tak hráč neučiní, nemusí na jaře ve Viktorii vůbec zasáhnout do hry. Plzeň nakonec souhlasila s tím, aby Pilař do Německa odešel už v lednu, ale Wolfsburg už o něj nestál, protože by se před začátkem jarní části bundesligy nestačil s týmem sehrát.

Jeden ze strůjců postupu reprezentace na evropský šampionát tak na jaře ještě zůstane v Plzni a zahraje si i dva zápasy Evropské ligy proti Schalke. V létě pak bude moci odejít do Wolfsburgu. Spekuluje se, že si Plzeň a Hradec přestupovou sumu rozdělí napůl, údajně má jít asi o 50 milionů korun.

Pilař je rád, že po týdnech nejistoty má nyní definitivně jasno, kde stráví jaro. "Nebylo to jednoduché období, jsem strašně rád, že je to za mnou. Zároveň už zakončuji rekonvalescenci po drobném zranění kolene, takže na Kypru se již budu moct plně zapojit do tréninku. Těším se, že budu moct opět řešit jen fotbal," uvedl.

Autor: