Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Bruggy zahájily čtvrtfinále Konferenční ligy domácí výhrou nad Soluní

Michal Skoras (uprostřed) z Brugg prochází mezi hráči PAOKu Soluň. foto: AP

Fotbalisté Brugg v úvodním utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy porazili na svém hřišti 1:0 PAOK Soluň. Vítěz dvojzápasu se v semifinále může utkat s Plzní, která doma remizovala 0:0 s Fiorentinou. Hostujícím celkům se nedařilo ani ve zbývajících duelech, Fenerbahce podlehlo 2:3 Olympiakosu a Lille 1:2 Aston Ville. Odvety jsou na programu za týden.
  23:54

Bruggám zajistil triumf už v šesté minutě záložník Vetlesen. Belgický tým mohl svou pozici před duelem v Soluni ještě vylepšit, útočník Thiago ale v závěru neproměnil penaltu. Bruggy přesto potvrdily dobrou domácí formu, před svými fanoušky vyhrály šestý z posledních sedmi soutěžních utkání.

Aston Villa splnila doma roli favorita proti Lille. Ve 13. minutě se prosadil ze vzduchu po rohovém kopu kanonýr Watkins a po změně stran přidal další zásah technickým obstřelem kapitán McGinn. Lille prohrálo po sedmi soutěžních utkáních, naději do odvety mu ale dal v 84. minutě hlavou Diakité.

Rodinei (vlevo) z Olympiacosu Pireus bojuje s Edinem Dřekem (vpravo) a Radem Kruničem z Fenerbahce Istanbul.

Olympiakosu zařídil dvoubrankové poločasové vedení Fortunis, jenž první gól sám dal přízemní střelou zpoza vápna a druhý připravil Jovetičovi chytrou kolmicí za obranu. V 57. minutě ještě zvýšil Chiquinho, jenže řecký celek pohodlný náskok do odvety neudržel. V 68. minutě proměnil penaltu Tadič a o dalších šest minut později upravil na 2:3 Kahveci.

Olympiakos proti Fenerbahce navázal na dvě vítězství ze skupinové fáze Evropské ligy v předminulé sezoně.

Evropská konferenční liga
Čtvrtfinále 11. 4. 2024 18:45
Olympiakos Pireus Olympiakos Pireus : Fenerbahce Istanbul Fenerbahce Istanbul 3:2 (2:0)