Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Miliardář Šimáně opustil vedení fotbalové Slavie. Prý nechce dávat další peníze

Sport

  9:00
PRAHA - Fotbalovou Slavii opustil její šéf. Jiří Šimáně, který vlastní bezmála čtyřicet procent akcií klubu, rezignoval na post předsedy představenstva. Na stránkách vršovického mužstva jako hlavní důvod uvedl neshody ve vedení.

Bývalý šéf fotbalové Slávie Jiří Šimáně foto: ČTK

Zástupce vlastníka téměř šedesáti procent akcií – čínské společnosti CEFC – Jaroslav Tvrdík na svůj twitterový účet napsal, že Šimáněmu se nelíbilo potvrzení Dušana Uhrina ve funkci trenéra. Spory se týkaly i financování. „Myslím, že Šimáně již do klubu nechce dávat další peníze. Jenže ono to bez nich ještě dlouho nepůjde,“ sdělil LN zdroj z vedení Slavie.

Chtěl přivést trenéra Jarolíma a ředitele Nezmara. Tvrdík to však Šimáněmu zamítl

Šimáně se svého podílu nechce zbavit. „Před časem ho však k prodeji nabídl,“ uvedl zdroj. „Šimáněmu stačilo klub zachránit a to se podařilo. Avšak on by Slavii živil zejména z prodeje hráčů, chtěl prodat Milana Škodu i Jaroslava Zmrhala, ale většinový vlastník byl proti. Čínský akcionář chce naopak klub posilovat. Slavia bez stadionu jej stála již několik set milionů, Šimáněho mnohem méně. Ke konfliktu muselo dojít,“ dodal. Šimáně byl stručný: „Nechci to dále medializovat,“ vzkázal LN.