12. října 2011 12:36 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Můj fanklub se rozrostl, řekl po postupu Bílek

Trenér českých fotbalistů Michal Bílek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér českých fotbalistů Michal Bílek | foto: ČTK

PRAHA Během několika kvalifikačních zápasů se stadionem neslo: "Bílek ven!" Trenér reprezentace se za výkony mužstva a předvedenou hru ocitl pod velkým tlakem. "Během kvalifikace jsme ale ukázali morální sílu," řekl na tiskové konferenci po postupu do baráže o EURO 2012.

Jak hodnotíte utkání v Litvě?
První půle byla nejlepší v kvalifikaci. Po dvou rychlých gólech jsme už kontrolovali hru. Po přestávce jsme si ale utkání zkomplikovali sami. Dohrávali jsme v deseti. Pak jsme ale přidali další góly.

Absence Rosického ale byla velká ztráta.
Tomáš před utkáním nevěděl, jestli nastoupí. Po rozcvičce ale řekl, že by kvůli bolavým tříslům nebyl platný a dal přednost vyloženě zdravému hráči. Plašil měl navíc tři čtyři dny teplotu. Začal trénovat až v neděli. Další potíže měl Jiráček, jenž se na tréninku srazil s Lafatou a měl nakopnuté lýtko.

V baráži bude chybět vykartovaný Hübschman. Jak moc bude jeho absence citelná?
Nemám radost, že nebude k dispozici. Je to totiž důležitý článek sestavy. Pořád ale je z čeho vybírat: Kolář, Jiráček, Plašil, Rosický, Matějovský, Vacek.

Je podle vás Rezek hrdina závěrečné fáze kvalifikace, když zařídil vyrovnání ve Skotsku a dvěma góly skolil Litvu?
Těžko říci, sice se prosadil, ale jde o týmový výkon.

Jaké byly podle vás nejhorší momenty kvalifikace?
Nerozehráli jsme ji dobře, Pak jsme ovšem ukázali morální sílu a kvalitu týmu.

Je Estonsko nejlehčí možný soupeř v baráži?
Estonsko nastoupilo v kvalifikaci proti Srbsku, Slovinsku a hráli výborně. Papírově je to slabší soupeř, ale výsledky měli dobré.

Jakou pozici má Baroš v týmu?
Neustále říkám, že má moji důvěru. Všichni jsme si přáli, aby v Litvě skóroval. Stále je to velmi dobrý útočník, pravidelně hraje také v klubu. To on nám pomůže k postupu do Ukrajiny a Polska.

Není ale Baroš pod velkým tlakem, když neskóruje?
Trápí ho to, Milan se do šancí dostává. Nemá střeleckou mušku. Stačí jen dva zápasy a Milan se chytí.

Cítíte úleva, když jste postoupili do baráže?
Můj fanklub se rozrostl. Je třeba abychom se na baráž dobře připravili a postoupili. Chápu, že fanoušci chtějí vidět se Španělskem nádherný fotbal. Někdy to ale nejde.

Anketa

Jakou známku dáte české fotbalové reprezentaci za výkony v kvalifikaci o postup na EURO 2012?

1 70
2 97
3 573
4 1189
5 343