11. října 2011 23:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kuka: Baroš doplácí na hru s jedním útočníkem

Česko (Baroš) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko (Baroš) | foto: ČTK

Česká reprezentace trenéra Michala Bílka si zahraje baráž o EURO 2012, i když se během kvalifikace na tým i samotného kouče snášela vlna kritiky. "Byla oprávněná," říká bývalý hráč národního týmu Pavel Kuka.

Jak hodnotíte utkání v Litvě?
Povinné vítězství, ale zaplat'pánbůh za něj. Bylo to snazší utkání v tom, jak se postupně vyvíjelo.

A celou kvalifikaci?
Nebyla úplně povedená. Ani výsledky, ani výkony. Los byl naštěstí milosrdný a měli jsme možnost postoupit z druhého místa. Soupeři neměli kvality na to, aby se vůbec ucházeli o EURO. Druhé místo nám patří.

Co říkáte na kritiku, které se během kvalifikace valila a trenéra Bílka a celý tým?
Kritika byla oprávněná. Výkony nebyly podle představ podle fanoušků a fotbalových kritiků, je určitě co dohánět. Buďme rádi za to, že jsme se dostali vůbec do baráže.

PSALI JSME:

Milan Baroš vyvolával ve fanoušcích asi největší averzi. Jaké byly podle vás, jako bývalého útočníka, výkony forvarda tureckého Galatasaraye?
Je to hodně o stylu hry. Utkání se Španělskem toho bylo jasným příkladem. Milan není typ útočníka, který byl měl hrát na hrotu sám a absolutně se tak nemůže prosadit. Je předem odsouzený k tomu, že jeho výkon nemůže být pozitivně hodnocený. Hra českého týmu je ustrašená, s čímž se na této úrovni nelze prosadit.

Je velkým problém rozestavení s jednám ryzím útočníkem?
Je to tak. Daleko víc by Barošovi slušelo, kdyby hrál s někým ve dvojici, například s Pekhartem. Hra na jednoho útočníka v moderním fotbale nemá co dělat.

Byl nějaký hráč, jenž vás během kvalifikace překvapil?
Hned mě napadá Petr Jiráček. Do reprezentaci si přenesl výtečnou formu z Plzně.

Hodně bude záležet na soupeři v baráži, ale má tento tým na to, aby hrál důstojnou roli na evropském šampionátu?
Tým má hlavně na víc, než v posledních měsících předvádí. Jen doufám, že se z něj podaří vyždímat maximum. Ale nebude to jednoduchá cesta.

Anketa

Jakou známku dáte české fotbalové reprezentaci za výkony v kvalifikaci o postup na EURO 2012?

1 70
2 97
3 573
4 1189
5 343

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.