Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Neúspěšná obhajoba. Čeští reprezentanti v malém fotbale podlehli ve čtvrtfinále Mexiku

16:55
Perth - Reprezentanti v malém fotbale neobhájí titul mistrů světa. Ve čtvrtfinále šampionátu v Perthu podlehli 1:2 Mexiku, které českému výběru částečně vrátilo porážku z finále minulého MS před dvěma lety.

Zklamaní českých fotbalistů z vyřazení proti Mexiku. foto: Malý fotbal-reprezentaceReprofoto

Ve 20. minutě poslal Mexičany do vedení Moisés González De La Fuente z přímého kopu. Do druhé půle vstoupili lépe Češi a ve 36. minutě srovnal Ondřej Paděra z protiútoku. Nerozhodný stav ale vydržel jenom šest minut, než rozhodl Miguel Vaca Nuňez šťastnou hlavičkou.

Český národní tým, který ovládl i poslední mistrovství Evropy, na vrcholné akci v malém fotbale prohrál poprvé po třech letech od domácího evropského šampionátu.