Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

OBRAZEM: Klapky přes oči, navigátor i speciální míč. Také nevidomí mají fotbalové turnaje

Sport

  7:00
Bučovice - Také nevidomí sportují a pořádají se pro ně turnaje. Tak jako ten fotbalový uplynulý víkend na jihu Moravy. Osmý ročník mezinárodního turnaje Bučovice Blind Football Cup tentokrát ovládl řecký tým Pirsos Thessaloniki.

V jihomoravském městečku Bučovice se o uplynulém víkendu 26. - 27. září uskutečnil již osmý ročník Bučovice Blind Football Cup. Fotbalového turnaje pro nevidomé se zúčastnily tři celky, každý z jiné evropské země.

Za domácí, tedy Českou republiku, nastoupil tým Avoy MU Brno. Z Francie přicestovali France U23 a z Řecka se na jih Moravy dostavili už počtvrté Pirsos Thessaloniki.

Pravidla fustalu pro nevidomé jsou následující: hraje se ve čtyřech v poli s jedním brankářem. Právě gólman je jediný, který může vidět. Ostatní mají přes oči neprůhledné klapky, aby bylo zajištěno, že nic nevidí.

V Bučovicích se hrálo na umělé trávě.
Stříbrný francouzský tým měl oceněného nejlepšího brankáře i obránce.

Cílem je samozřejmě docílit více branek než soupeř. Narozdíl od normálního futsalu se hraje s míčem, který je specifický svým zvukovým systémem. Díky němu, ale i verbálním radám trenéra, brankáře či navigátora, který je za brankou soupeře, se hráči po hřišti pohybují.

V osmém ročníku bučovického turnaje zvítězil řecký tým. Pirsos Thessaloniki měl ve svém kádru i nejlepšího střelce turnaje, kterým se stal  Nikolaos Gkagkoulis. Nejlepší obránce i brankář pocházeli shodně z týmu France U23.

Český tým Avoy MU Brno obhájil třetí příčku.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat